دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴

اعلام شرایط معدل؛

دانشگاه علوم پزشکی ایران دانشجوی پزشکی انتقالی از خارج می‌پذیرد

معرفی دانشگاه ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران شرایط پذیرش دانشجوی ایرانی انتقال از خارج از کشور در نیمسال دوم ۱۴۰۱-۱۴۰۰ رشته پزشکی را اعلام کرد.

به گزارش مفداایران به نقل از خبرگزاری مهر؛ شرایط پذیرش دانشجوی ایرانی انتقال از خارج از کشور در نیم سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ رشته پزشکی جهت مصاحبه علمی اعلام شد.

دانشگاه علوم پزشکی ایران از بین واجدین شرایط که متقاضی انتقال از خارج کشور در رشته پزشکی هستند، دانشجو می پذیرد. این دانشجویان پس از بررسی و در صورت داشتن شرایط لازم، جهت مصاحبه به پردیس بین الملل معرفی خواهند شد و پذیرفته شدن ایشان منوط به موفقیت در مصاحبه علمی خواهد بود.

اخذ معرفی نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرط معدل برای پذیرش دانشجوی انتقالی خارج از کشور در رشته پزشکی الزامی است.

در حالت اول: معدل کل دیپلم حداقل ۱۷، معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی حداقل ۱۷ باید باشد و در حالت دوم: مجموع سه معدل (معدل کل دیپلم، معدل کتبی دیپلم و معدل کل پیش دانشگاهی) مساوی و بالاتر از ۵۳ باشد. معدل های ترمیمی قابل قبول نیست.

برای دانشجویان پسر مدت زمان باقیمانده معافیت تحصیلی باید مطابق با سالهای تحصیل در رشته مربوطه باشد.

متقاضیان می توانند در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ به ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران مراجعه کنند. به درخواست های خارج از این محدوده زمانی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

نکته مورد توجه:

بر اساس مصوبه ۷ شهریورماه ۱۳۹۷ شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی انتقال دانشجویانی که از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی (دهم دی ماه ۱۳۹۷) در دانشگاه های خارج از کشور در رشته های علوم پزشکی شروع به تحصیل کرده اند، به داخل کشور ممنوع است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.