دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی؛

کوهنوردان علوم پزشکی شیراز، قله "تاسک" را زیر پا گذاشتند

کوه تاسک

در ایام دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید بزرگوار، ۹ تن از اعضاء تیم کوهنوردی این دانشگاه، برنامه صعود به قله کوه "تاسک" با ارتفاع ۳۰۳۸ متر را اجرائی کردند.

"دکتر محسن داودی"، از صعود اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به قله کوه "تاسک" در دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

بنابه گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، اعضاء تیم کوهنوردی این دانشگاه، در دومین سالگرد شهادت شهید سرفراز، سردار "قاسم سلیمانی" به قله کوه "تاسک" در شهرستان سپیدان صعود کردند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره این خبر توضیح داد: در ایام دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آن شهید بزرگوار، ۹ تن از اعضاء تیم کوهنوردی این دانشگاه، برنامه صعود به قله کوه "تاسک" با ارتفاع ۳۰۳۸ متر را اجرائی کردند.

دکتر "محسن داودی" گفت: تیم کوهنوردی دانشگاه، در این برنامه فرهنگی-ورزشی، در صعودی زمستانه و سخت، کوه سراسر پوشیده از برف "تاسک" در شهرستان سپیدان را در نوردیده و به قله این کوه صعود کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه، شخصیت شهید قاسم سلیمانی را الگویی تمام عیار برای اقشار مختلف جامعه و بویژه ورزشکاران معرفی نمود و ادامه داد: یکی از ویژگی های مورد انتظار در جوامع ارزشی از ورزشکاران، صداقت، شجاعت و حمایت از مظلوم می باشد که همه این خصوصیات بوضوح در سیمای باطن و ظاهر آن بزرگ مرد شهید، عیان و آشکار می باشد.

این متخصص پزشکی ورزشی با تاکید بر لزوم به همراه داشتن تجهیزات کامل و استاندارد برای کوهنوردی بویژه در فصول سرد و همچنین دیدن آموزش های لازم برای ایمنی بیشتر، اظهار داشت: همه شرکت کنندگان در این برنامه کوهنوردی، پس از طی مسیر کوه و صعود به قله در سلامت و ایمنی کامل به شهر شیراز بازگشتند.

"محسن داودی" از استمرار برنامه های ورزشی این مدیریت در مناسبت های ملی و مذهبی در ادامه طول سال و نیز تقویم مصوب در سال آینده خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.