دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸

برگزاری المپیاد در شهریور ۱۴۰۱؛

ثبت نام در چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی آغاز شد

1

دانشجویان علوم پزشکی تا ۲۰ دی ماه فرصت دارند در چهاردهمین دوره‌ی المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور ثبت نام کنند.

به گزارش مفدا بهشتی به نقل از مفدا ستاد- این دوره از المپیاد علمی دانشجویان در حیطه‌های استدلال بالینی با موضوع دروس اصلی پزشکی،حیطه‌ی آموزش پزشکی با موضوع کلیات آموزش پزشکی، حیطه‌ی تفکرعلمی در علوم پایه با موضوع ابعاد سلولی مولکولی سلامت روان، حیطه‌ی کارآفرینی با موضوع مدیریت منابع در کسب و کارهای دانش‌بنیان، حیطه‌ی مدیریت نظام سلامت با موضوع تعارض منافع در نظام سلامت کشور و حیطه‌ی مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت با موضوع تحلیل و نقد پژوهش‌های زیست‌پزشکی از منظر علوم انسانی سلامت برگزار می‌شود.

دانشجویان علوم پزشکی می‌توانند برای شرکت در المپیاد ابتدا در دانشگاه‌ها ثبت نام کنند. مهلت ثبت نام دانشجویان تا ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ اعلام شده است. پس از شرکت دانشجویان در آزمون‌های درون دانشگاهی چهاردهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در فروردین ماه سال ۱۴۰۱، اسامی آن‌ها در ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به دبیرخانه المپیاد اعلام می‌شود.

ثبت نام در آزمون غربال‌گری متمرکز (مرحله‌ی انفرادی) در روزهای ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می‌گیرد و آزمون مرحله‌ی اول در روز ۱۹ خردادماه برگزار می‌شود.

نتایج آزمون غربال‌گری ۶ تیرماه ۱۴۰۱ اعلام می‌شود و پس از آن ۳۰ تیم راه یافته به مرحله‌ی بعدی (کار گروهی) معرفی می‌شوند. دریافت گزارش گروه‌ها در ۱۵ مردادماه انجام می‌شود و درنهایت آزمون مرحله‌ی دوم کشوری در شهریور ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای دانشگاه‌ها / دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور شاغل به تحصیل یا دانش‌‏آموختگانی که تا تاریخ برگزاری اولین آزمون از مجموعه آزمون‌ های کشوری المپیاد در هر دوره‌ی کمتر از شش ماه از فارغ‏ التحصیلی آن‌ها گذشته باشد، می‌توانند بدون در نظر گرفتن معدل کل و سال تحصیل در المپیاد شرکت کنند.

به گزارش مهر، در حیطه‌ی «مطالعات میان رشته‌ای علوم انسانی و سلامت» و حیطه‌ی «کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های هزاره‌ی سوم» علاوه بر دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای عمومی، دانشجویان مقاطع دکترای تخصصی (Ph.D) و دستیاران (پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی) هم می‌توانند در المپیاد شرکت کنند.

هر کسی که رتبه‌ی یک را در مرحله‌ی انفرادی در هر حیطه به دست آورد، نمی‌تواند دوباره در همان حیطه شرکت کند، هم‌چنین شرکت در یک حیطه و کسب رتبه در آن، منعی برای شرکت در سایر حیطه‌ها در دوره‌های بعدی المپیاد نیست.

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

 لینک کوتاه 

کد خبر265759

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.