دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴

استقبال مردم اصفهان از تزریق دُز سوم واکسن کرونا/ رتبه اول دانشگاه در بحث نظارت های بهداشت محیط (صنوف)

اصفهان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مردم این استان استقبال خوبی از تزریق دُز سوم واکسن کرونا داشته‌اند و تاکنون بالای ۵۰۰ هزار نفر نوبت سوم را دریافت کردند.

به گزارش مفدا اصفهان، دکتر شاهین شیرانی طی گفتگویی افزود: این روزها با توجه به ابتلای تعدادی از مردم به سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون) لازم است که واکسیناسیون کرونا به‌ویژه برای دُز سوم سریعتر انجام شود که برای تحقق آن مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اصفهان افزایش یافته است و مراکز بهداشت منتخب در نوبت عصر نیز فعالیت دارند تا مردم برای واکسن زدن، معطل نشوند.

وی با بیان اینکه پوشش حداکثری واکسیناسیون به اراده و مراجعه خود مردم بستگی دارد، خاطرنشان کرد: باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که پیکِ تزریق دُز دوم واکسن کرونا در ماه های مهر و آبان امسال بود و باید مردم صبر کنند تا حداقل سه ماه از آن بگذرد و سپس برای تزریق دُز سوم مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه گفت: بدون شک افرادی که دُز اول و دوم واکسن کرونا را تزریق کردند به این کار اعتقاد داشتند و برای تزریق دُز سوم نیز مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر فقط مساله کمبود واکسن استرازنکا مطرح بود، تصریح کرد: عده ای به‌دلایل مختلف از جمله سفر به کشورهای خارجی قصد تزریق این واکسن را داشتند که وزارت بهداشت اعلام کرد این نوع واکسن تا هفته آینده بین استان ها توزیع خواهد شد.

دکتر شیرانی درباره شیوع سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون) تاکید کرد: عادی انگاری در این زمینه بزرگترین خطر است و نباید فریب وضعیت فعلی را بخوریم و بگوییم اوضاع خوب بوده و آمار مرگ و میر به سمت صفر رفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه اکنون وضعیت ما در زمینه کرونا ثابت است، افزود: کشورهای اطراف ما با شیوع سویه جدید ویروس کرونا مشکل جدی دارند و ما باید بسیار مراقب باشیم زیرا وضعیت موجود شکننده است.

وی درباره نظارت بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در واحدهای صنفی، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در چند هفته متوالی رتبه اول را در بحث نظارت های بهداشت محیط بویژه برای صنوف داشته است.

دکتر شیرانی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی بیشتر به خود مردم و رعایت مواردی مانند ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی برمی گردد، از آنها خواست تا در این زمینه و تزریق دُز سوم واکسن کرونا مراقبت داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.