دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹

نشست مشترک مدیران فرهنگی، دانشجویی و مفدا شعب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به کار خود پایان داد

نشست کرمان

نشست مشترک مدیران فرهنگی، دانشجویی و شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا که روز پنجشنبه ۱۶ دی‌ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد عصر جمعه ۱۷ دی‌ماه به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا کرمان، نشست دوروزه و مشترک مدیران فرهنگی، دانشجویی و شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عصر جمعه ۱۷ دی‌ماه به پایان رسید.

در نخستین روز از برگزاری این نشست مدیران فرهنگی، دانشجویی و شعب دانشگاهی پایگاه خبری مفدا در دانشگاه‌های علوم پزشکی پس از حضور و قرائت فاتحه بر مزار مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و تجدید میثاق با شهیدان در نشست مدیران و اساتید در دانشگاه علوم پزشکی کرمان حضور یافتند.

دومین روز از این نشست با کمیسیون‌های تخصصی همراه بود و  هر گروه از مدیران فرهنگی، دانشجویی و شعب دانشگاهی پایگاه خبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  در جلسات تخصصی مربوط به خود جهت هم‌اندیشی و آموزش بیشتر شرکت کردند. 

در جلسه تخصصی مدیران مفدا با «مشاور معاونت فرهنگی و دانشجویی و مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت» مدیران پایگاه‌های خبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی نقطه‌نظرات خود را بیان کرده و به تبادل نظر پرداختند.

اسماعیل عجم؛ مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی در این نشست نکاتی را درباره الزامات ارتباط‌گیری با مخاطب جدید، بهره‌گیری از مراجع خبری و اطلاع‌رسانی در ارتباط با مخاطبان امروزی، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن‌ها و فضای مجازی، تغییر ذائقه مخاطبان و روزآمد کردن فعالیت‌های رسانه‌ای و... بیان کرد. 

در ادامه این نشست دکتر کمیل خجسته؛ مدیرعامل موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان به آموزش مباحث رسانه‌ای در مطبوعات و فضای مجازی پرداخت. وی در این جلسه درباره اهمیت فن بیان صحبت کرد و آن را مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه‌ها برای جذب مخاطب دانست. سپس درباره تغییر فعالیت‌های رسانه‌ای در نسل‌های مختلف صحبت کرد. سخت‌خبر و نرم‌خبر، استفاده از روایت و داستان‌گویی در خبرنویسی، مهندسی تولیدات رسانه‌ای، مخاطب‌شناسی، تشخیص درست محیط اجتماعی، سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتالی، تولید رفتار در مخاطب و... از جمله مباحثی بود که مدیرعامل موسسه فرهنگی اطلاع‌رسانی تبیان در این جلسه مطرح کرد. 

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه مدیران فرهنگی، دانشجویی و مدیران مفداها در دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، در بیت‌الزهرای کرمان حضور یافتند.

در پایان این جلسه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درباره فراهم کردن بستر مناسب برای ارتقا فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی و همچنین گسترش فعالیت‌های رسانه‌ای پایگاه خبری مفدا به ایراد سخنرانی پرداخت. 

دکتر عباس شیراوژن  همچنین به تشریح راهکارهای نفوذ در دانشجویان جهت تغییر در بینش و نگرش و افزایش خلاقیت، یافتن قالب‌های جدید مانند پخش مستند و کرسی‌های هم‌اندیشی برای دانشجویان جهت بحث و گفتگو پرداخت و اهمیت پرداختن به مخاطبانی که کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند از جمله دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بین‌الملل و پرستاران و... را یادآور شد. وی تاکید کرد در زمان برنامه‌ریزی برای انجام کارهای فرهنگی باید تمام گروه‌های مخاطبان را مورد توجه قرار داد. 

ایجاد نشاط و انگیزه‌های فرهنگی و ورزشی، برنامه‌ریزی به قصد شناخت و بررسی تهدیدها، توجه به اسنادبالادستی، تحلیل داده‌ها و... از جمله تاکیدات معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در این نشست فرهنگی، دانشجویی و رسانه‌ای بود. 

خبرنگار : سارا رسولی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.