دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰

به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی گناباد؛

اجرای مانور زلزله در دبستان اخوت گناباد

گزارش تصویری / مانور زلزله در دبستان پسرانه اخوت گناباد

به همت کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد، طرح مانور زلزله ویژه دانش آموزان دبستان اخوت شهرک حاشیه نشین توحید برگزار شد.

به گزارش مفدا گناباد، حسین توکلی ثانی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در این باره اظهار کرد: به همت کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه، طرح زلزله ویژه دانش آموزان دبستان پسرانه اخوت، در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این مانور، دانش‌ آموزان با شنیدن زنگ (آژیر) زلزله به مدت یک دقیقه به منزله زلزله فرضی عکس‌ العمل صحیح و سریع را طبق سناریوی تعریف شده اجرا و پس از آن به فضای باز و حیاط مدرسه رفتند.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: آموزش اقدامات لازم در برابر حادثه زلزله در جهت کاهش تلفات و خسارات ناشی از آن، از جمله اهداف برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس است.

وی خاطر نشان کرد: پناه گیری و خروج اضطراری ایمن، دو رکن مهم و اساسی در هنگام وقوع زلزله به ویژه در مدارس بوده که تمرین و تکرار آن برای سلامت و ایمنی دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

توکلی ثانی اظهار کرد: سرعت عمل و افزایش مهارت های دانش آموزان از ویژگی مهم  اجرای مانور زلزله و ایمنی در این مدرسه بوده است.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار کرد: در اجرا و برگزاری این مانور تلاش شد تا با محوریت ایمنی در برابر زلزله در مدرسه و خانه، اطلاعات جامعی به مخاطبان مانور ارائه شود که با فراگیری آن مطالب بتوانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند.

شایان ذکر است در این برنامه، علاوه بر اجرای طرح مانور زلزله، مشاوره های تغذیه ای به دانش آموزان ارائه شد و مسابقه نقاشی و برنامه های متنوع دیگر فرهنگی نیز برگزار گردید.

خبرنگار: احسان امیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.