شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹

معرفی انجمن علمی "ویژن" دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران

انجمن علمی ویژن

این انجمن از چهار واحد آموزش، پژوهش، کمپین اجتماعی و روابط عمومی تشکیل شده که هر کدام ماموریت و اهداف خاص خود را داشته و هرماه چهار برنامه‌ در حوزه‌ی خاصی برگزار می‌نماید.

به گزارش مفداایران؛ انجمن‌های علمی بسیاری در دانشگاه‌ها و به تناسب در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل شده که هر کدام به فعالیت‌های متفاوت و تخصصی در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی مختلف میپردازند. 
انجمن علمی دانشجویی "ویژن" یکی از این انجمن‌هاست که در سال ٩٨ توسط جمعی از دانشجویان علاقه‌مند به رشته پزشکی و با هدف افزایش اطلاعات دانشجویان و پژوهش در حیطه‌ی تخصصی چشم، افزایش آگاهی عمومی در مورد بیماری‌های چشم و برگزاری وبینارهای داخلی و خارجی در این زمینه در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران تاسیس شده و به فعالیت می‌پردازد.

در حیطه آموزش، این انجمن توانسته برنامه‌هایی نظیر وبینار بین‌المللی کراتوکونوس را با حضور دکتر فرهاد حافظی و دکتر غیاثیان، برنامه آموزشی World of the Eye ، وبینارهای انتقال تجربه مثل پزشک پژوهشگر با حضور دکتر عالم زاده، وبینار آموزشی پروپوزال نویسی کرونوزال، وبینار نانوفناوری در چشم‌پزشکی و لایوهایی با موضوع عمل‌های زیبایی چشم با حضور دکتر کریمی، عمل‌های اصلاح عیوب انکساری با حضور دکتر پورمازار و فناوری در چشم پزشکی را برگزار نماید.

انجمن علمی "ویژن" در حیطه آگاهی بخشی و فعالیت‌های اجتماعی نیز کمپین سلامت چشم، آگاهی بخشی در مورد بیماری گلوکوم در بیمارستان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و همچنین آگاهی بخشی در حیطه استرابیسم را در کارنامه خود دارد.

در حیطه پژوهش نیز با همکاری مرکز تحقیقات چشم پزشکی بیمارستان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و با هماهنگی آقای دکتر ناصری پور، اقدام به جذب و غربالگری و آموزش دانشجویان پزشکی نموده و تا کنون طرح‌های زیادی را به دانشجویان ارائه کرده است.

این انجمن از چهار واحد آموزش، پژوهش، کمپین اجتماعی و روابط عمومی تشکیل شده که هر کدام ماموریت و اهداف خاص خود را دارند.

این انجمن در هرماه چهار برنامه‌ی متفاوت و ثابت دارد که هر کدام در حوزه‌ی خاصی اجرایی می‌گردد.
هفته‌ی اول هرماه، برنامه‌ی Hi eye را در جدول برنامه‌ها دارد که مدیریت آن با واحد آموزش انجمن است و به صورت لایو اینستاگرامی به مدت حداکثر چهل دقیقه با حضور متخصصین و جراحان چشم پزشکی برگزار می‌شود و در آن راجع به بیماری‌های متفاوت و روش‌های درمانی آن‌ها به گفت و گو پرداخته می‌پردازند. شرکت در این برنامه زنده (لایو) به صورت کاملاً رایگان برای عموم مردم است.
هفته‌ی دوم هرماه، برنامه‌ی ophthalmeet برگزار می‌شود که در واقع پنل انتقال تجربه است و موضوع هر هفته متفاوت بوده و معمولاً راجع به قبولی در آزمون‌های علوم پایه دستیاری و انواع فلوشیپ‌های چشم و پزشکی و…است که هر هفته یکی از افراد موفق در این مراحل، به برنامه دعوت شده و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ می‌دهد. "افتالمیت" توسط واحد آموزش انجمن برگزار می‌شود. این برنامه فضایی صمیمی داشته و در بستر "گوگل میت" به صورت کاملاً رایگان برگزار می‌شود و امکان پرسش و پاسخ مستقیم در آن وجود دارد.
در هفته‌ی سوم هرماه، برنامه مقاله‌خوانی eyeticle توسط واحد پژوهش انجمن برگزار می‌شود.این برنامه دارای بخش‌های متفاوتی است که مورد استقبال علاقه‌مندان به  پژوهش قرار گرفته. در بخش اول این برنامه، معمولاً آقای "سید سینا مدنی" دبیر انجمن ویژن و آقای "ناصر میرزاکوچکی" مسئول واحد پژوهش به آموزش اصول و قواعد مقاله نویسی می‌پردازند. در بخش‌های دیگر این برنامه نیز به پرزنت مقاله و نقد و بررسی آن پرداخته می‌شود. سخنرانان این برنامه "دکتر حسین آقایی"، آقای "پارسا پناهی"، "دکتر فرزانه برزکار" و "دکتر مریم محمدزاده" هستند. این برنامه نیز در بستر گوگل میت برگزار می‌شود و علاقمندان برای شرکت در آن می‌باید ثبت نام کنند. این برنامه تنها برنامه‌ی "ویژن" محسوب می‌شود که رایگان نیست.
در هفته‌ی چهارم هرماه، برنامه‌ی optinno به صورت لایو اینستاگرامی برگزار می‌شود. واحد پژوهش "انجمن ویژن" این برنامه را برگزار کرده و سخنران این برنامه آقای "ناصر میرزاکوچکی" است. در این برنامه راجع به جدیدترین فناوری‌های حوزه‌ی چشم پزشکی بحث و بررسی صورت می‌گیرد. شرکت در این برنامه نیز برای عموم مردم رایگان است.
در هر فصل، کمپین اجتماعی انجمن ویژن، برنامه‌ی ویژه‌ای برای عموم مردم دارد و به اقداماتی جهت افزایش آگاهی عموم مردم در خصوص بیماری‌های چشم و درمان‌های آن‌ها می‌پردازد. 

پزشکانی که تاکنون با انجمن ویژن همکاری نموده‌اند عبارتند از، آقای دکتر ناصری پور، آقای دکتر قاسمی، آقای دکتر نیلفروشان، دکتر هادی، آقای دکتر حسین آقایی، آقای دکتر عقیلی، آقای دکتر عالم زاده، آقای دکتر پورمازار، آقای دکتر کریمی و آقای دکتر ابری اقدم 

جهت اطلاع از جدیدترین رویدادهای "ویژن" می‌توانید صفحه‌ی اینستاگرام و لینکداین و کانال تلگرام انجمن را دنبال کنید.
İnstagram.com/iums_vision
Linkedin.com/company/iums-vision
Telegram.me/iums_vision

تهیه گزارش: خانم فاطمه کبری زاده و آقای پدرام سلطانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.