شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵

جلسه شورای فرهنگی:

تاسیس کانون دانشجویی فعالیتهای جهادی در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

شورای فرهنگی اهواز88%

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: اردوهای جهادی با هدف محرومیت زدایی از آن دسته فعالیتهای است که باید بستر آن در دانشگاه فراهم شود زیرا محرومیت زدایی میتواند به بلارفتن سطح امنیت استان و نهایتا کشور و به ایجاد همدلی بیشتر بین دولت و ملت کمک کند.

چهار شنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۵ یکصد و سی و نهمین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه، دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی دانشجویی و دبیر شورای فرهنگی، دکتر فرهاد حمزه لوئی مدیر امور فرهنگی و دیگر اعضاء شورا در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

جلسه با دستور کار بررسی درخواست جمعی از دانشجویان مبنی بر تاسیس کانون فعالیتهای جهادی شروع شد.

دکتر ایدنی در این جلسه با بیان اینکه تاسیس کانونها و فعالیتهای دانشجویی نباید صرفا ختم به فرایند تشکیل آن کانون شود، گفت: هدف دانشگاه از کار و فعالیتهای دانشجویی تقویت نیروی انسانی ماهری که فردا روزی بتواند با درک درست از مسائل و مشکلات جامعه به امر خطیر خدمت به مردم بپردازد و پرداختن به این فعالیتها تمرینی است جهت اهتمام به مسئولیت داشتن نسبت به سرنوشت هموطنانشان و همچنین تحویل دادن فردی با اخلاق نیکو و نیک اندیش و به جامعه است.

وی در ادامه بیان داشت: دانشجویان دانشگاه باید به این امر واقف باشند که یک کنشگر اجتماعی، دینی و مذهبی بودن صرفا به حضور در تشکلهای مرتبط نیست بلکه باید معطوف به پیامد و نتیجه که کارآزموده، چند بعدی، دغدغه مند،و فعال شدن آنها در تمام زمینه های و جنبه های زندگی باشد.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور با بیان ضرورت و اهمیت توجه به اردوهای جهادی در دانشگاه عنوان کرد: اردوهای جهادی جنبه فرهنگ سازی در جهت خدمت به هم نوع در سه گروه دانشجویان، کارکنان و هیئت علمی، سودمند بودند برای عموم و کمک به محرومیت زدایی در استان و کشور را دارد.

وی تصریح کرد: اردوهای جهادی با هدف محرومیت زدایی از آن دسته فعالیتهای است که باید بستر آن در دانشگاه فراهم شود زیرا محرومیت زدایی میتواند به بلارفتن سطح امنیت استان و نهایتا کشور و به ایجاد همدلی بیشتر بین دولت و ملت کمک کند.

ایدنی در ادامه با بیان اینکه فعالیتهای اردوهای جهادی در نفس خود کار بسیار خوب و نیک است، اظهار داشت: فعالیت در این اردوها نباید شکل و شمایل سیاسی بخود گیرد بلکه همه افراد با هر سلیقه ای میتوانند وارد عمل شده و کار کنند.

در پایان جلسه با تغییراتی در اساسنامه پیشنهادی از سوی دانشجویان متقاضی تاسیس کانون فعالیتهای جهادی با تاسیس این کانون موافقت شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.