یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷

سرافرازترین سردار وطن...

عکس نوشته سردار سلیمانی

گاهی یک مرد چنان رشد می‌کند که مرزهای محال و نتوانستن را درهم می‌شکند و بر بلندای تاریخ تکیه می‌زند. حاج‌قاسم مردی بود که به گفته دشمن جلادش نبوغ نظامی داشت و به باور ملتش فاتح قلوب و سردار دل‌ها بود. با این‌همه او خودش را سرباز می‌خواند و به راستی نه فقط سرافرازترین سردار که رشیدترین سرباز وطن بود.

به گزارش مفدا، مالک القاهر الجبار المنتقم. دوسال از شهادت سردار آسمانی  و ولایت‌مدار ما می‌گذرد اما داغ رفتن او از دل ما رفتنی نیست. خداحافظی طولانی ما با او سر پایان گرفتن ندارد. چرا که ما باور نداریم دریا بمیرد. او زنده است و شاهد اعمال ما. ما در محضر او هستیم تا گواهی بدهد که بر همان عهد که بستیم ایستاده‌ایم و این راه را علیرغم تحریم‌ها و دشمنی‌ها خواهیم پیمود. انگار او با همان قامت بالابلند خود بر  قلّه تاریخ ایستاده و مسیر آینده را نشان‌مان می‌دهد تا نلغزیم و راه را گم نکنیم. نسل ما، نسل جوان ما او را در همین سال‌ها دید و فهمید که می‌توان به رغم دشواری‌ها و دشمنی‌ها ایستاد و ایستادگی کرد و قهرمان شد. امرور قهرمان ما همان مردی است که از همین کوچه پس‌کوچه‌ها، از مرزهای دفاع مقدس تا مدافعت از حریم حرم بی‌محابا رفت و جنگید و در برابر مشکلات خم به ابرو نیاورد. وقار داشت و بی‌ادعا و با طمانینه تا دوردست‌ها راه می‌سپرد. به راستی دنیا بی‌او چه جای تنهاتری بود.
حاج‌قاسم رفت و به یاران شهیدش پیوست. نه فقط این که از سلاله پاکان بود و شهادت اجر مأجورش. او به ما آموخت که درعین جنگ و نبرد باید وقار داشت، در دنیای بی‌عدالتی باید به مکارم اخلاق اسلامی پایبند بود و درعین سختی‌ها باید صبور بود و راهی تازه گشود. امروز هم که به ظاهر در دنیای ما نیست تکیه‌گاه و پناه یک امت است. ما یک‌دل و یک‌رنگ به اسوه اخلاق و شهادت، به سردار و سرباز وطن، به فاتح توأمان جنگ‌ها و دل‌ها اقتدا کرده‌ایم تا از مسیر مستقیم انقلاب و آرمان‌های شهدا دور نشویم که شاعر گفت: در صراط المستقیم ای دل کسی گمراه نیست.
این پرونده که برگ سبزی است تا از یاد آن یار عزیز آسمانی بگوئیم تا بار دیگر حضور قاطعش را به خودمان یادآور شویم.

    

                            

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.