دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹

در دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛

دبیر انجمن علمی پزشکی، عضو هیئت اعزامی به مجمع فدراسیون جهانی انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی شد

دبیر انجمن علمی پزشکی دانشگاه

مریم خوش نظر دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به عنوان یکی از  نمایندگان هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی کشور (ایمسا ایران) به مجمع جهانی دانشجویان رشته پزشکی در مارچ ۲۰۲۲ (MM۲۲) در کشور مقدونیه انتخاب شد.

به گزارش مفدا مازندران، مریم خوش نظر دبیر انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به عنوان یکی از  نمایندگان هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان رشته پزشکی کشور (ایمسا ایران) به مجمع جهانی دانشجویان رشته پزشکی در مارچ ۲۰۲۲ (MM۲۲) در کشور مقدونیه انتخاب شد.

فدراسیون جهانی انجمن علمی دانشجویان پزشکی (IFMSA) که هم اکنون بیش از صد کشور از جمله ایران در آن عضو هستند و بیش از یک میلیون دانشجوی پزشکی در آن فعالیت می کنند. IFMSA جهانی را پیش بینی می‌کند که در آن همه دانشجویان رشته پزشکی برای سلامت جهانی متحد شوند و به دانش و مهارت خود افزوده و بتوانند رهبران سلامت تاثیرگذار در سطح جامعه و جهانی شوند. IFMSA همچنین به طور رسمی توسط سازمان ملل متحد به عنوان صدای دانشجویان بین المللی پزشکی به رسمیت شناخته شده است و روابط رسمی با سازمان بهداشت جهانی (WHO)، یونسکو، UNAIDS ،UNHCR ، UNFPA و همچنین حامیان کلیدی مانند انجمن جهانی پزشکی (WMA) را دارد.

مجمع جهانی فدراسیون دانشجویان پزشکی به منظور تبادل ایده ها، تجربیات و دانش دانشجویان پزشکی برگزار می‌شود. به امید آنکه دانشجویان پزشکی به عنوان مدیران و مدافعات سلامت بتوانند در این مجامع مهارت های خود را توسعه دهند و در مورد موضوعاتی همچون سلامت عمومی، سلامت باروری، حقوق بشر و صلح، آموزش پزشکی، پژوهش و.... که باعث به چالش انداختن سلامت مردم دنیا می شود، اطلاعات کسب کنند و با همکاری هم راهی برای بهبود سلامت مردم جهان پیدا کنند به امید آنگه دنیا جایی برای بهتر زیستن برای ساکنین آن شود.

هیئت اعزامی انجمن علمی دانشجویان پزشکی ایران (ایمسا ایران) متشکل از ۱۵ دانشجو پزشکی از سراسر کشور، باری دیگر افتخار دارند به عنوان نماینده دانشجویان رشته پزشکی ایران در مجمع جهانی دانشجویان پزشکی MM۲۲ که زیر مجموعه فدراسیون جهانی IFMSA می‌باشد حضور داشته باشند.

اعضای تیم اعزامی:

مریم خوش نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران

مهربانو حسینی راد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

 پویا مومنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

محدثه علیزاده دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

اسما اصغری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

فرزین ناصری دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ایمان اتک پور دانشگاه علوم پزشکی گلستان

بهناز راحتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان

شقایق ازموده دانشگاه علوم پزشکی گیلان

مهران سهیلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کوروش ملکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

ملیکا رضادوست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

مهدی امامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 امیرحسین یاراحمدی دانشگاه علوم پزشکی لرستان

رامین منصوری  دانشگاه علوم پزشکی همدان

خبرنگار: فاطمه علی‌نتاج

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.