شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸

وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از ۶۴ پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی دانشجویی :

بسیار خوشحالیم که سامانه اطلاع رسانی مفدا افتتاح شد /رئیس دانشگاهی را موفق میدانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وقت بگذارد

عکس رونماییوزیر بهداشت

مراسم رونمایی از ۶۴ پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تاریخ ۹۵/۵/۵ با حضور وزیر بهداشت، معاون فرهنگی دانشجویی، معاون درمان وزارت بهداشت برگزار شد

به گزارش مفدای بهزیستی، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم رونمایی از ۶۴ پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت گفت: حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی برخلاف برخی دیگر از حوزه های وزارت بهداشت، حوزه خوب و جذابی است وامروز  بسیار خوشحالیم که سامانه اطلاع رسانی و خبری مفدا و یک سامانه در حوزه درمان افتتاح می شود که جا دارد از مسببان و دست اندرکاران راه‌اندازی این سامانه ها تشکر کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم رونمایی از ۶۴ پایگاه اطلاع رسانی با ابراز خرسندی از برگزاری نشست آموزشی و توجیهی برای پایگاه‌های رونمایی شده، گفت: امیدوارم این نشست و برپایی جلسات هم اندیشی که با حضور مسؤولان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود، مفید و موثر باشد و مسؤولان روابط عمومی معاونت‌های فرهنگی بتوانید در راستای انجام وظایف قانونی و اهداف خود قدم بردارند.

وی با بیان اینکه کار دانشجویی، با کار درمان متفاوت است، خاطرنشان کرد: در حوزه درمان با آه ، ناله، چاقو و جراحی سر و کار داریم‏ اما در حوزه فرهنگی با یک محیط کاملا فرهنگی و قلب‌های رئوف و پاک دانشجویان ایرانی مواجه هستیم که همه با عشق برای آموزش و تربیت تلاش می‌کنند و با هزاران امید برای کسب علم و دانش وارد دانشگاه شده‌اند  با این هدف که روزی فارغ التحصیل شوند و در راستای خدمت به مردم  و منافع کشور خدمت کنند.

وزیر بهداشت خطاب به مسؤولان و رابطان روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: شما عزیزان رسالت خطیری در راستای اطلاع‌رسانی و خبررسانی بر عهده دارید که کاری بس زیبا و ارزشمند است. امیدوارم که قدر کار خود را بدانید و آن طور که انتظار و شایسته است در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به دانشجویان خدمت کنید.

هاشمی افزود: ترغیب و تشویق روسا و معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از کارهای ضروری است که شما باید در دستور کار خود قرار دهید و من بارها این مساله را در جلسات مختلف تکرار کرده ام.  بنده قطعا رئیس دانشگاهی را موفق می دانم که در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی وقت بگذارد.

وی ادامه داد: ممکن است رئیس دانشگاه یا معاونش در حوزه درمان، ساخت و ساز یا بهداشت فردی موفق باشند‏، اما اگر در حوزه دانشجویی کم توجهی کند، قطعا این فرد، رئیس موفقی نیست.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه حتما روسای دانشگاه های علوم پزشکی باید هر ماه یک بار در جمع دانشجویان حاضر شوند و مشکلات را رسیدگی کنند، اظهار داشت: روسای دانشگاه ها باید در  قالب فعالیت‌های فوق برنامه  از جمله برنامه ورزش همگانی، کوهپیمایی یا برنامه های مفرح دیگر، در کنار دانشجویان باشند و از نزدیک مشکلات را لمس کنند.حضور روسای دانشگاه در فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان، قطعا اثرگذاری بیشتری در  مسائل تربیتی و رفتاری دانشجویان خواهد داشت.

وی گفت: رئیس دانشگاه باید در فعالیت‌های مذهبی از جمله نمازجمعه، دعای کمیل یا برنامه های مذهبی در کنار دانشجویان باشد و به دانشجویان به خوبی تفهیم کند که انسان سازی اساس کار دین است و وظایف اصلی ما این است که در خدمت دین بوده و خود را سرباز دین بدانیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه نسل جوان ما سوالات بسیار زیادی دارند که بدون پاسخ مانده است، خاطرنشان کرد: روسای و معاونان دانشگاه ها  و مسؤولان روابط عمومی‌ها باید دانشجویان و جوانان را سرشوق بیاورند.

وی با تاکید بر پاسخگویی به سوالات دانشجویان ، خاطرنشان کرد: این سوالات باید از زبان مسؤولان مربوطه داده شود و مسؤولان روابط عمومی هر از گاهی باید رئیس دانشگاه، معاونان وزارتخانه و مدیران دانشگاهی را در جمع دانشجویان دعوت کنند تا به خیلی از ابهامات و پرسش های دانشجویان پاسخ داده شود.

وی گفت: قشر دانشجو قطعا سوالات زیادی در ذهن خود دارد که از جمله می‌توان به سوالات و شبهات سیاسی، مذهبی اشاره کرد که قطعا ما باید به این سوالات ، جواب دهیم‏،‌چرا که اگر نتوانیم به سوالات و ابهامات دانشجویان جواب دهیم این سوالات روی هم انبار می‌شود و حتی اگر در آرامش هم باشیم، این مساله  به نفع کشور نیست، ضمن آنکه مقام معظم رهبری نیز بارها در فرمایشات خود در این باره تعابیر صریح و تندی نسبت به این مساله داشته‌اند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرماندهان جنگ و دوران دفاع مقدس را اقشار جوانی تشکیل می دادند که از قشر دانشجو و تحصیل کرده جامعه بودند، افزود: اکثر رزمندگان و فرماندهان جنگ بین ۱۸ تا ۲۵ سال سن داشته‌اند و کسانی بودند که  کشور را در آن دوران سخت اداره کردند، از این رو در فضای کنونی نیز باید به جوانان اعتماد کرد و اداره کشور را به جوان ها سپرد.

وی با بیان این که کار اصلی مسؤولان روابط عمومی، اطلاع‌رسانی  است و باید از کار تبلیغاتی دوری کنند، اظهار داشت: کار اطلاع‌رسانی از جنس فرهنگ است و بنا نیست کار تبلیغاتی انجام شود. لذا باید فرصت‌ها طوری فراهم شود که فضای سالم و با نشاط در محیط دانشگاه حکمفرما گردد تا از نظر فرهنگی، روحی و روانی، دانشجویان به پختگی لازم برسند.

دکتر هاشمی خطاب مسؤولان روابط عمومی تاکید کرد که وارد حوزه های سیاسی نشده و خود را درگیر این موضوع نکنند.

وی اظهار داشت: ما جامعه ای هستیم که تنوع آرا، افکار، اقوام و مذهب را در کشور داریم و در مقام مسؤولیت که هستیم حتما باید فرصت‌های  برابری برای همه ایجاد کنیم . البته قواعد و قوانین بالادستی هم داریم که باید طبق آن عمل کنیم.

وی گفت: در این که همه از حقوق عمومی بهره مند هستند، تردیدی نیست‏، البته همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند در پست ها و موقعیت‌های حساس، فرصت‌ها برابر نیست و آنها که دل داده اسلام و انقلاب هستند و در پیشرفت کشور نقش آفرینی کرده اند حتما به عنوان مراقب دستاوردهای انقلاب باید مقدم شمرده شوند و انتظار از آنها بیشتر است‏، اما در حقوق عمومی همه برابر هستند.

هاشمی، خاطرنشان کرد: تحول در پایگاه های خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از جمله کارهای خوبی بود که وزارت بهداشت انجام داده است، اما هنوز جای کار زیادی برای پیشرفت بهتر وجود دارد و معتقدم چه وبدا و چه مفدا که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، زمینه را برای تحول بیشتر فراهم خواهد کرد و جنس این کارهای الکترونیکی به واسطه پویا بودن، همواره مثل موجود زنده، پویا است و باید این قبیل از کارها ادامه یابد.

وزیر بهداشت ، گنجاندن وب سایت‌های خبری مفدا در موبایل را اقدامی پسندیده و با ارزش خواند وگفت: این کار دسترسی به اطلاع رسانی و خبر را برای عموم مردم افزایش می دهد که خوشبختانه برای نخستین بار امروز شاهد هستیم که سایت مفدا در قالب موبایل نیز راه اندازی شده است و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور می توانند این مجموعه وب سایت‌های خود را با استفاده از اخبار صحیح و سریع خود ارتقا دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.