شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱

در گفتگو با دکتر اصغر مازیار مدیر تربیت بدنی دانشگاه ایران:

به دنبال فرهنگ‌سازی در ورزش همگانی هستیم

شنبه های پرنشاط

ما به دنبال تاثیرگزاری هستیم و سعی‌مان اجتناب از کارهای نمایشی است. قصد ما از اجرای این برنامه‌ها نهادینه کردن و فرهنگ سازی در حوزه ورزش همگانی در سطح دانشگاه است.

به گزارش مفداایران؛ دکتر اصغر مازیارمدیر تربیت بدنی دانشگاه ایران با اشاره به برگزاری اولین برنامه ورزش صبحگاهی در دانشگاه، گفت: به دنبال نهادینه کردن و فرهنگ سازی در حوزه ورزش همگانی در دانشگاه هستیم.
دکتر مازیار در اولین برنامه صبحگاهی با شعار شنبه‌های پر نشاط که برای نخستین بار امروز (شنبه ۲۷ آذرماه) در دانشگاه برگزار شد، اظهارکرد: باتوجه به این که حدود ۲ سال درگیر کرونا بودیم و البته همچنان درگیر این بیماری هستیم با توجه به اینکه بیشتر مردم واکسینه شده‌اند، تصمیم به اجرای یکسری برنامه‌ در راستای ایجاد نشاط و سلامتی دردانشگاه (ویژه دانشجویان) هستیم با این منظور که ورزش روزانه را در بین دانشگاهیان نهادینه کنیم.
وی بیان کرد: یکی از اقداماتی که در دستور کار مدیریت تربیت بدنی دانشگاه قرار دارد، بحث مقابله با کم تحرکی و تشویق دانشجویان به ورزش است تا با برنامه‌های مدنظر بتوانیم بحث نشاط و تندرستی را در محیط دانشگاه و خوابگاه‌ها تقویت کنیم.
مدیر تربیت بدنی دانشگاه در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌هایی چون ورزش صبحگاهی مقطعی هستند یا در مجموعه‌ای از برنامه مشخصی وجود دارد؟ گفت: ما به دنبال تاثیرگزاری هستیم و سعی‌مان اجتناب از کارهای نمایشی است. قصد ما از اجرای این برنامه‌ها نهادینه کردن و فرهنگ سازی در حوزه ورزش همگانی در سطح دانشگاه است. همه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران فواید ورزش را می‌دانند و ما باید به دنبال اجرای برنامه‌های متنوع باشیم.
گفتنی است ورزش صبحگاهی با شعار "شنبه‌های پر نشاط" شنبه‌ها در پیست دوومیدانی دانشگاه ایران از ساعت ۷:۴۵ تا ۸ با حضور کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه برگزار می‌گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.