پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴

پایان کار یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ با معرفی و تجلیل برگزیدگان

اختتامیه

در این دوره از جشنواره بین المللی سیمرغ تعداد ۳۸۸۹۴ اثر حضور داشت و تعداد کشورهای شرکت کننده در بخش بین‌الملل ۱۱۶ کشور بود و تعداد آثار ارسالی به تفکیک نوع شرکت کنندگان شامل ۴۱۴۲ اثر در ‌بخش ‌بین‌الملل، ۱۳۱۵۰ اثر در ‌بخش ‌ملی‌ و ۲۱۶۰۲ اثر ‌در ‌بخش ‌دانشجویان ‌دانشگاه‌های ‌علوم‌ پزشکی بود.

به گزارش مفدا مشهد، یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ با معرفی و تجلیل برگزیدگان به کار خود پایان داد.

آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ با حضور دکتر پورحسینی مدیرکل دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، اشراقی مدیرکل امور دانشجویی، دکتر کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر صابری سرپرست معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تعدادی از چهره‌های برجسته این وزارتخانه و دانشگاه میزبان، در تالار شهید مطهری مجتمع آموزشی فرهنگی سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و با معرفی و تجلیل برگزیدگان به کار خود پایان داد.

در این دوره از جشنواره بین المللی سیمرغ تعداد ۳۸۸۹۴ اثر حضور داشتند و تعداد کشورهای شرکت کننده در بخش بین‌الملل ۱۱۶ کشور بود و تعداد آثار ارسالی به تفکیک نوع شرکت کنندگان شامل ۴۱۴۲ اثر در ‌بخش ‌بین‌الملل، ۱۳۱۵۰ اثر در ‌بخش ‌ملی‌ و ۲۱۶۰۲ اثر ‌در ‌بخش ‌دانشجویان ‌دانشگاه‌های ‌علوم‌ پزشکی بود.

 مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ با اجرای استاد سعید بیابانکی آغاز شد و دکتر محمدعلی کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ابتدای برنامه حضور شرکت‌کنندگان را در مشهد الرضا(ع) خیر مقدم گفت.

در ادامه دکتر مجید احمدی، دبیر یازدهمین دوره این جشنواره به گزارش کلی از روند جشنواره یازدهم پرداخت و دکتر پورحسینی، مدیر کل دفتر وزیر بهداشت با ایراد سخنرانی و تقدیر از ۳ خانواده شهید مدافع سلامت پیام تبریک دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت را به سمع شرکت‌کنندگان رساند.

در بخش دیگری از این برنامه، استاد سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی هنرمند کاریکاتوریست که ۲ طرح جدید کارتونی خود را در ادامه مجموعه «کرونا» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» منتشر کرده است تقدیر شد.

طباطبایی در این بخش لوح تقدیر خود را به خانواده شهید مدافع سلامت شهید فلاح تقدیم کرد.

فضای جشنواره با حضور استاد علیرضا افتخاری خواننده موسیقی پاپ شور و هیجان بیشتری یافت و با استقبال پرشور شرکت‌کنندگان مواجه شد.

در این رویداد فرهنگی و هنری برگزیدگان بخش‌های ادبی، هنرهای تجسمی و فیلم طی جدول ذیل معرفی شده و لوح تقدیر و تندیس خود را دریافت نمودند.

برگزیدگان بخش ادبی

برگزیدگان بخش فیلم

برگزیدگان بخش هنرهای تجسمی

گفتنی است جشنواره یازدهم به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کیفیت قابل توجهی برگزار شد و رضایت‌مندی حداکثری حاضران در این رویداد فرهنگی و هنری اعم از مسؤولان، شرکت‌کنندگان و هیأت داوران را به همراه داشت.

تاکنون یازده دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری سیمرغ برگزار شده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان دوره‌های دوم و یازدهم این رویداد فرهنگی و هنری بوده است.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.