چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با روش های تصویر برداری مغزی به همت انجمن علمی تونابخشی دانشگاه

کارگاه آموزشی آشنایی با روش های تصویر برداری مغزی

با تلاش انجمن علمی دانشجویی تونابخشی دانشگاه علوم پزشکی همدان، یک دوره کارگاه آموزشی با عنوان "آشنایی با روش های تصویر برداری مغزی" تشکیل شد.

به گزارش مفدا همدان، این کارگاه آموزشی با تدریس دکتر محمود صفری و با حضور تعدادی از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گفتار درمانی در محل در دانشکده توانبخشی برگزار شد.

در این جلسه آموزشی به موضوعاتی از جمله معرفی شیوه های تصویر برداری CT scan و MRIتفاوت های دستگاهی و نوع پروتکل تصویربرداری هر کدام اشاره شد.

آماده سازی بیمار و نکات مهم قبل از انجام تصویر برداری، توضیحات آناتومیکال ساختار های مغزی، آشنایی با نحوه خوانش کلیشه های مختلف تصویربردای های CT و MRIو ذکر موارد پاتولوژیک رایج در بیمارانی با دستور انجام تصویربرداری مغزی و اندیکاسیون ها و کنترااندیکاسیون های CT و MRI  از دیگر مواردی بود که در این کارگاه بررسی شد.

همچنین مطالبی در خصوص تفسیر مقدماتی تصاویر نرمال و غیر نرمال مغزی همچون انواع ضایعات مغزی مثل تومور، سکته های ایسکیمیک و هموراژیک، تشخیص انواع خونریز های مغزی، بررسی وجود شکستگی در استخوان های سر و جمجمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.