سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸

تشکیل جلسه توجیهی برای تولید نمایشی کوتاه برای جشن ورودی سال جدید در دانشگاه ایران

تاتر

ابتدا مقدمه ای در مورد مفهوم تئاتر و درام و چگونگی تولید محتوا به حاضران داده شد و سپس به بررسی طرح اولیه ارائه شده و دلایل مناسب بودن یا نامناسب بودن اجرای آن برای جشن گذشت.

مفداایران-این جلسه با هماهنگی واحد فرهنگی در مجل خانه فرهنگ دانشگاه تشکیل گردید تا تیم دعوت شده ، به هماهنگی لازم برای رسیدن به نتیجه واحد برسند . در این جلسه که با حضور ۸ نفر از علاقمندان تئاتر و نمایش تشکیل شد با هدایت علی خوش گفتار و بر اساس ایده ای از امیرحسین خانه پزا پیش رفت .

ابتدا مقدمه ای در مورد مفهوم تئاتر و درام و چگونگی تولید محتوا به حاضران داده شد و سپس به بررسی طرح اولیه ارائه شده و دلایل مناسب بودن یا نامناسب بودن اجرای آن برای جشن گذشت. در ادامه این جلسه سه ساعته گروه به جمع بندی مناسبی رسید و طرح اولیه ی دیگری برای اجرا در جشن را مشخص کردند .

از نکات اساسی این جلسه چگونگی تولید محتوای یک تئاتر کوتاه متناسب با جشن ورودی ها بود زیرا هر نوع نمایشی برای جشن ها مناسب نیستند زیرا مخاطبان جشن ورودی زمان زیادی صرف دیدن یک آیتم نمی کنند و باید آیتم ها در کمترین زمان ممکن تماشاگر را جذب کند و به انتقال پیام برسد و این در سایه استفاده از ادبیات مناسب واحترام به تماشاگر است . متاسفانه در سایه ی کرونا گروههای تئاتر دانشگاه به دلیل عدم حضور در کلاسها و تمرینات تقریبا از هم پاشیده شدند و این مشکل با فارغ التحصیل شدن بسیار از آنها همراه بود تا دست دانشگاه در تولید تئاترو انتقال تجربه به ورودی های جدید بسته شود . هر چند کانون نمایش سعی کرد تا انسجام کوچکی به جذب نیروهای جدید کند اما شرایط قرنطینه همواره سد محکمتری در برابر آن بود . امید است با این اجرا این سد شکسته شود تا فعالیتهای نمایشی بار دیگر رونق گیرد . / خوش گفتار /

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.