سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

"انجمن‌های علمی" توان لازم برای پیشرفت در عرصه‌های علم روز دنیا را دارند

اردبیل/ انجمن هیپوکامپ

دکتر بهروز دادخواه گفت: دانشجویان باید به این موضوع ایمان پیدا کنند که توان علمی لازم برای برداشتن گام‌های مؤثر، جهت پیشرفت در عرصه‌های علم روز دارند.

به گزارش مفدا اردبیل، دکتر بهروز دادخواه در همایش حضوری آشنایی با علوم اعصاب که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر شهیدان نوعی‌اقدم دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: برای پیشرفتن و رسیدن به علم روز، نیاز به تشویق دانشجویان جهت انجام فعالیت‌های علمی همچون برگزاری همایش‌های علمی داریم.

وی گفت: باید تلاش کنیم بستری مناسب برای فعالیت علمی دانشجویان فراهم کنیم چرا که دانشجویان باید به این موضوع ایمان پیدا کنند که توان علمی برای برداشتن گام‌های موثر، جهت پیشرفت در عرصه‌های علم روز دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: حداقل وظیفه ما مسئولان، حمایت از دانشجویان برای عملی کردن ایده‌های علمی خود در بستر دانشگاه می‌باشد که معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در طول سالیان گذاشته، حمایت مادی و معنوی مناسبی از فعالیت انجمن‌های علمی داشته است.

ضرورت نیازسنجی از مشکلات و نیازهای موجود

دکتر دادخواه تصریح کرد: انجمن‌های علمی در دوره‌های زمانی متفاوت، باید نیازسنجی‌های جامع و کامل داشته باشند تا در جهت رفع این نیاز ها برنامه‌ریزی و فعالیت کنند.

وی بیان کرد: نقدهای علمی و نشست‌های هم اندیشی در جهت پیشرفت دانشجویان، یکی از وظایف اساسی و برنامه‌های انجمن‌های علمی است که امیدواریم سایر انجمن‌های علمی نیز در این راستا فعالیت داشته باشند.

کد خبرنگار: ۰۵۰۱۰۲

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.