دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳

معاون فرهنگی و دانشجویی گیلان در جمع مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی:

انتشار نشریات دانشجویی تأثیر به سزایی در به وجود آوردن  فضای گفتمان در دانشگاه ها دارد

جلسه نشریات دانشجویی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست هم اندیشی مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: انتشار این نشریات دانشجویی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه ها تأثیر به سزایی در به وجود آوردن  فضای گفتمان در دانشگاه ها دارد.

به گزارش مفدا گیلان،نشست هم اندیشی مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی، حجت الاسلام والمسلمین موسوی معاون فرهنگی نهاد نمایندگی، کارشناس نشریات و سایر اعضای کمیته نشریات دانشگاهی در سالن اجلاس معاونت فرهنگی و دانشجویی گیلان برگزار شد.

 دکتر فردین مهرابیان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و رئیس کمیته ناظر فعالیت بر نشریات دانشگاهی در نشست هم اندیشی با مدیران و سردبیران نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینه اهمیت حضور دانشجویان در فضای نشریات دانشجویی گفت: نشریه های دانشجویی، یکی از عرصه های بسیار مهم در دانشگاه است چرا که انتشار این نشریات دانشجویی در حوزه های مختلف فرهنگی، علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در دانشگاه ها تأثیر بسزایی در بوجود آوردن فضای گفتمان در دانشگاه دارد.

وی ادامه داد: وجود نشریات دانشجویی در دانشگاه باعث می شود تا دانشجویان سواد رسانه ای خود را افزایش دهند و دست به قلم شده و برای آینده عرصه مطبوعاتی و رسانه ای جامعه تربیت شوند.

معاون فرهنگی و دانشجویی گیلان با اشاره به اینکه حرکت دانشجویان به سوی نشریات دانشجویی، حرکتی اصیل در کار فرهنگی است افزود: ورود دانشجویان به عرصه نشریات زمینه را برای تمرین کارگروهی، سیاسی، فرهنگی اجتماعی آماده می کند و  گام بزرگی برای خود افراد است زیرا تولید نشریه به دانشجو کمک می‌کند تا برای یک عرصه وسیع و مهم اجتماعی تمرین و به لحاظ سیاسی و علمی رشد کند.

 غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن ابراز تشکر از حضور پرشور دانشجویان اهل قلم و بیان دیدگاه هایشان، گزارشی از نشریات منتشر شده در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ارائه نمود و افزود: ۲۶ نشریه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال فعالیت است و از مدیران مسوول ۷ نشریه فعال در سامانه گیشه نشریات تقدیر بعمل آورده شده است.

وی با اشاره به اینکه نشریات دانشجویی ویترین اندیشه جوانان دانشجو دانشگاهها به شمار می روند افزود: دیدگاه های خردمندانه دانشجویان اهل قلم وهم افزایی دیدگاه های مشترک و متفکرانه آنان می تواند در تعالی و توسعه فرهنگ دانشگاه اثر گذار باشد.

 در این جلسه برخی از مدیران مسئول نشریات دانشجویی به بیان دیدگاه و نظرات خود پیرامون مسائل و مشکلات موجودپرداختند؛ اختصاص بودجه لازم با توجه به افزایش هزینه های چاپ و نشر، توجه بیشتر به برگزاری جشنواره درون دانشگاهی، برگزاری کارگاه های آموزشی در راستای توانمندی سازی مدیران و سردبیران  و دست اندکاران نشریات دانشجویی،همکاری دو دانشجو در بخش دبیرخانه نشریات با پرداخت کار دانشجویی، استفاده از اساتید مجرب و توانمند، متخصص در امور رسانه و نشریات و برگزاری جلسات منظم ماهیانه با مدیران و سردبیران نشریات دانشجویی از سوی حاضرین مطرح گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.