یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰

برگزیده جشنواره های قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی فسا:

برای ساختن زندگی سالم دنیوی و اخروی و کسب آرامش واقعی باید با قرآن و اهل بیت(ع) همراه بود

برگزیده جشنواره های قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی فسا؛

برگزیده جشنواره های قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا از علاقه شخصی خود، آرامش در محافل قرآنی، تمرین، تکرار و مداومت در کسب معلومات قرآنی سخن می‌گوید.

به گزارش مفدا فسا،  با توجه به پیش رو بودن بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت(هدهد)  با یکی از برگزیدگان جشنواره های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی فسا به گفت‌وگو نشستیم.  
با سلام و وقت بخیر. لطفا خودتان  را معرفی فرمایید:

با سلام،  لیلا سادات ابوالفتحی هستم کارمند معاونت درمان، رشته آمار و مدارک پزشکی. مدت ۹سال است که در جشنواره قرآن و عترت شرکت می کنم و موفق به کسب مقام های سوم کشوری در رشته ترتیل (سال ۹۱)، کسب مقام شایسته تقدیر کشوری در رشته ترتیل(سال ۹۶)، کسب مقام سوم کشوری در رشته آوایی ترجمه خوانی(سال ۹۸)، کسب مقام سوم کشوری در رشته پژوهشی تلخیص(سال ۹۸)  و کسب مقام شایسته تقدیر در رشته پژوهشی تلخیص(سال ۹۹) در جشنواره های قرآن و عترت وزارت بهداشت شدم.

هدف و انگیزه شما برای شرکت در این جشنواره چیست؟

در درجه اول انس با قرآن و آشنایی با سیره ائمه. قرآن و اهل بیت علیهم السلام، چراغ راه هدایت هستند و برای ساختن زندگی سالم دنیوی و اخروی و کسب آرامش واقعی باید با ایشان همراه بود.  از کودکی، بودن در محافل قرآنی به بنده آرامش میداد.


عمده بخشی که در آن شرکت می‌کنید کدام بخش بوده است؟

در ابتدا و از مقطع ابتدایی مدرسه در مسابقات قرائت قرآن شرکت می کردم. ولی با گذشت زمان، و شرکت در همایش های قرآنی جشنواره ها، و ضمن توجه به سخنان حاج آقا قرائتی که همگان را به تدبر در قرآن تشویق می کردند، در سالهای بعد در رشته های پژوهشی و کتبی هم شرکت کردم.


رمز موفقیت شما در مسابقات قرآنی چه بوده است؟

رمز موفقیت در مسابقات، با لطف و اراده خداوند متعال، تمرین و تکرار و مداومت در کسب معلومات قرآنی و آشنایی با سیره ائمه اطهار علیهم السلام بوده است.


قرآن در زندگی شما چه تاثیراتی داشته است؟

قرآن چراغ راه زندگی و سعادت است.   آرامشی که در این زمینه بدست آورده ام، وصف ناپذیر است. عنایاتی از جمله شرکت در محافل نورانی قرآن، آشنایی با اساتید صاحب علم، همدلی و همزبانی با دوستان شرکت کننده در جشنواره، مساعدت مالی و... همچنین در تربیت فرزندان و اداره زندگی راه گشا بوده است. فرزندان وقتی فعالیتهای والدین را می بینند، کمتر نیازمند نصیحت و امر ونهی زبانی هستند. امید است که با عنایت ایشان عاقبت بخیر شویم.


برای ارتقای سطح جشنواره در سال‌های آینده چه پیشنهادی دارید؟
بنده در این سال ها شاهد ارتقای سطح جشنواره بوده ام. واقعا معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، سنگ تمام گذاشتند. از جمله: اضافه شدن بخش های ادبی، هنری، پژوهشی و... 
برگزاری کرسی های تلاوت توسط اساتید بین المللی، آشنایی با فرهنگ و رسوم شهرهای ایران، بازدید از بناهای تاریخی و... می تواند به ارتقای سطح جشنواره ها کمک نماید.


راهکار جذب دانشگاهیان جهت شرکت در مسابقات قرآنی چیست؟

از راهکار جذب دانشگاهیان می توان به آشنایی بیشتر همکاران و دانشجویان با محافل قرآنی از جمله برگزاری کرسی های تلاوت، ارائه گزارش تصویری از نحوه برگزاری جشنواره های سالهای قبل،  استعدادسنجی ایشان از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، نمایشگاه های ادبی و...اشاره کرد.


در پایان، اگر صحبتی با دانشگاهیان دارید، بفرمایید.

در پایان از همه دانشگاهیان محترم تقاضا دارم، فرصت را غنیمت شمارند، زیرا که فرصت کوتاه است و قافله عمر به سرعت در راه است. حال که به حول و قوه الهی، خوان نعمت عظیم همراهی  و همنشینی با قرآن  و اهل بیت علیهم السلام، گسترده شده است، فرصت را غنیمت شمرده و از آن بهره مند شوید، چرا که روزانه وقت های زیادی هدر می رود.  
در پایان از زحمات معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی وهمکاران محترم کانون قرآن و عترت کمال تشکر دارم و از خداوند متعال علو درجات و توفیقات روز افزون ایشان را خواستارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.