یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد علوم پزشکی از فردا

حذف کنکور لغو شد/ برگزاری آزمون ۲ مرتبه در سال

داوطلبان از فردا دوشنبه ۸ آذر به مدت دو روز فرصت دارند در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی ثبت‌نام کنند.

به گزارش مفدا،  بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، طی پیگیری‌های به عمل آمده با پذیرش مرحله تکمیل ظرفیـت در برخی از رشته محل‌ها موافقت شد. در این راستا ظرفیت پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت انجام می‌گیرد و داوطلبان می توانند با وارد کردن کد رهگیری نسـبت بـه انتخـاب رشـته محـل‌هـای مربـوط بـه مرحلـه تکمیـل ظرفیت، از تاریخ ۸ تا ۱۰ آذر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

بر این اساس کلیه افرادی که در مرحله نخست مجاز به انتخاب رشته محل بوده‌اند و در هیچ یک از رشته محل‌های انتخابی خـود پذیرفته نشده‌اند، مجاز به شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت هستند.

با توجه به اینکه رشته محل جدید اضافه نشده است، بنابراین استعدادهای درخشان بدون آزمون مجاز به انتخاب رشته محل مخصوص استعداد درخشان نیستند و استعدادهای درخشان با آزمون نیز بـا رعایـت کلیـه ضـوابط مجـاز بـه انتخـاب محل هستند.

همچنین زمان شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت، توسط دانشگاه پذیرنده تعیین و اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس آئین‌نامه آموزشی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی هرگونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع است. از همین رو با توجه به اینکه محل پذیرش را خود فرد و با آگاهی کامل تعیین کرده، هیچ‌گونه تغییر در محل پذیرش پس از اعلام نتایج انجام نخواهد شد.

طبق اعلام مرکز سنجش‌آموزش پزشکی، نتایج مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ در هفته آخر آذرماه ۱۴۰۰ از طریق سایت این مرکز اعلام می‌شود. انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.