یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

مامایی

جلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود به همت انجمن علمی مامایی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در تاریخ ۱ آذر ماه سال جاری در بستر اسکای روم برگزار گردید.

به گزارش مفدا تربت حیدریه روز دوشنبه یکم آذر ماه سال جاری ساعت 12:30 تا 14:30 وبینار آشنایی نو دانشجویان مامایی با معاونت فرهنگی و انجمن های علمی  توسط کارشناس مسئول انجمن های علمی،استاد مشاور فرهنگی مامایی، دبیرسابق وجدید انجمن مامایی به صورت مجازی در بستر اسکای روم برگزار شد.

فائزه شیدائی کارشناس مسئول انجمن های علمی در این جلسه گفت دوران دانشجویی دوران تکاپو، فعالیت و پیشرفت است.

دانشجو باید از تک تک لحظات خود استفاده کند و وقت خود رو فقط جهت درس و گذراندن واحدها قرار ندهد ، فعالیت های فرهنگی و عضویت در نهاد های دانشجویی از جمله انجمن های علمی باعث پیشرفت در تحصیل و شناخته شدن در دانشگاه و به دنبال آن با برنامه های کشوری که در این حوزه ها برگزار میشود باعث شناخته شدن در سطح کشور میشود.

ایشان همچنین از مزایای فعالیت در انجمن های علمی به شکوفایی استعداد ها ، افزایش مشارکت وایجاد فضای رقابتی سالم بین دانشجویان ، ایجاد بستری مناسب در جهت تعامل و استفاده از تجربیات ، تشویق در جهت ایجاد روحیه کارآفرینی و درآمدزایی در بین دانشجویان ، استفاده از تجربیات دیگران، اعطای گواهی فعالیت در انجمن های علمی دانشجویی، استفاده از مزایی فرهنگی ، تخفیف خوابگاه ، بن خرید کتاب و.... اشاره کرد.

سرکار خانم حسینی حاجی استاد مشاور فرهنگی رشته مامایی گفتند: مشارکت در انجمن های علمی و کار گروهی باعث ایجاد ایده های جدید و نشاط علمی می شود.

ایشان همچنین افزود انجمنهای علمی با ارائه مطالب مفید علمی و درسی دانشجویان در قالب های مختلف باعث فهم بهتر مطالب علمی می شود و همچنین انتشار مباحث به روز و مورد نیاز دانشجویان در انجمن های علمی باعث افزایش اطلاعات فردی و آگاهی دانشجویان می شود.

فاطمه دهنوخلجی دبیر سابق انجمن علمی مامایی و عضو فعال شورای مرکزی انجمن کشوری مامایی ، فعالیت در انجمن های علمی دانشجویی را عامل اصلی افزایش تجربه فردی و گروهی در زمینه علمی و فرهنگی اعلام کرد و همچنین گفت: فعالیت در انجمن های علمی باعث خارج شدن از حالت تک بعدی می شود.

 انجمن علمی مامایی فعالیت های خود را در تمام قالب های محتوایی اجرا می کند و نشریه هانیل یکی از این قالب ها و زیر مجموعه انجمن مامایی است . دانشجویان می توانند بر حسب علاقه خود در هر حوزه که تمایل دارند فعالیت کنند و رزومه فعالیتی خیلی خوبی برای خود داشته باشند.

فاطمه قره باغی دبیرانجمن مامایی ضمن نحوه عضویت و فعالیت در انجمن علمی مامایی از برنامه های آینده انجمن مامایی به کارگاه سلامت سنجی جنین ، انتشار پادکست های علمی وآموزشی وتهیه کلیپ های آموزشی از خود دانشجویان و برگزاری کارگاه های حضوری اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.