جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸

پیام معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین

کوروش عزیزی

 معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با انتشار پیامی، فرا رسیدن پنجم آذر روز تاسیس بسیج مستضعفین را گرامیداشت. به گزارش مفدا شیراز، در متن پیام دکتر «کوروش عزیزی» آمده است:

به گزارش مفدا شیراز، در متن پیام دکتر «کوروش عزیزی» آمده است:
بسمه تعالی
بسیج، میقات پابرهنگان و معراج اندیشهء پاک اسلامیست که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند.
امام خمینی(ره)
در آسمان عزت و افتخار، گاهی اخترانی با درخشش بیشتر، چشم ها را به خود خیره می سازند و بسیجیان همان ستارگانی هستند که پر نورتر از همهء ستارگان، آرایش آسمان ایمان، جهاد و شهادت را جلوه ای دیگر بخشیده و چشم ها را به خود خیره ساخته اند.
ستارگانی که در همیشه تاریخ، قطب نمای بدون خطا و تردید مسیر آزادگی و انسانیت به شمار می روند و در تاریک ترین لحظات، می توانند طریق و راه صحیح و صواب را به ره گم کردگان و مرددین نشان دهند.
بسیجی، از همان روز آغاز به کار این شجره طیبه، راه خود را درست انتخاب نمود و چشم به فرمان مولای خود دوخت و هرگز از جاده صداقت و انسانیت خارج نشد تا راهنمایی باشد برای هر که به دنبال پیدا نمودن راه صحیح و طریقت سالم برای نیل به اهداف و آرمان های والای آزادگی و رسیدن به مقام انسانیت و وارستگی است.
بسیجی، هر گاه که لازم بوده، تفنگ بر دوش گرفته و قلب دشمن را نشانه گرفته و هر زمان که کشور احسلس نیاز نموده به سازندگی و آبادانی میهن خویش اهتمام ورزیده است.
در واقع بسیج نیرویی است از خود مردم و برای مردم که این پتانسیل را دارد تا هر گاه که جامعه در هر زمینه ای احساس نیاز و احتیاج نماید، وارد عرصه شده و کار را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند.
طبیعی است که با تشدید مشکلات معیشتی عمومی که البته بخشی از آن به تحریم ها و بدعهدی های دشمن باز می گردد و نیز با افزایش توان و نفوذ شبکه های مجازی و سهولت خبر رسانی از سوی دیگر، نیاز به حضور بسیج در این عرصه و با هدف اطلاع رسانی صحیح و رساندن مشکلات و کمبودهای متنوع جامعه به مسئولین با ارائه تحلیل های کارشناسی شده، فارغ از گرایشات سیاسی و صادقانه در راستای منافع ملی و همگرایی حداکثری جامعه بیش از پیش احساس می گردد.
دکتر کوروش عزیزی
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.