پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸

نشست شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان با معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد؛

شیراوژن: تشکل‌های دانشجویی نسبت به قانون جوانی جمعیت و مسائل فرهنگی حساس باشند

نشست صمیمانه دکتر شیراوژن با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان

دکتر شیراوژن در نشست صمیمانه با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌ها عنوان کرد: تشکل‌های دانشجویی جهت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، فرهنگ‌سازی در حوزه امور فرهنگی، مسائل جمعیت و توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت حساس باشند و در این حوزه‌ها برنامه‌ریزی منسجمی ترتیب دهند.

به گزارش مفدا، نشست صمیمانه معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌ها کشور برگزار شد.

در این نشست که شب گذشته (سه‌شنبه سوم آذر) در دفتر این اتحادیه دانشجویی برگزار شد، اعضای شورای مرکزی این اتحادیه به بیان نظرات پیشنهادها در حوزه‌های فرهنگی و مسایل حوزه سلامت دانشجویان، مسائل تشکل‌های انقلابی و فعال‌تر شدن آن‌ها با دکتر عباس شیراوژن؛ معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت پرداختند.

در این نشست به برخی از مشکلات بر سر راه تشکل‌های دانشجویی در ادوار گذشته اشاره شد و کم‌توجهی یا در مواردی  ممانعت از فعالیت تشکل‌های اسلامی دانشجویی و همه‌گیری ویروس کرونا به عنوان دو مشکل اساسی فعالیت‌های تشکل‌ها در سطح دانشگاه‌ها اعلام شد.

اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌ها در این نشست بر از سرگیری دوباره و آمادگی بدنه دانشجویی برای فعالیت دوباره دانشگاه‌ها در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی سلامت و سیاسی تاکید کردند.

دکتر عباس شیراوژن با تایید مشکلات و موانع ارائه شده در انجام فعالیت تشکل‌های دانشجویی بر برنامه‌ریزی منسجم جهت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، فرهنگ‌سازی در حوزه امور فرهنگی و مسائل جمعیت را مهم ارزیابی کرد و توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را موضوعی کلیدی برای آینده و پیشرفت کشور دانست.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: مسئله "جهاد تبیین" که مقام معظم رهبری در اربعین امسال در دیدار مجازی با دانشجویان فرمودند نیز باید در برنامه ریزی های فعالان دانشجویی قرار گیرد ."مطالبه گری" دانشجویان با توجه به مسائل و مشکلات کشور بر اساس "عقلانیت" و "معنویت" نیز از نکات مهم مطرح شده از سوی دکتر شیراوژن در این نشست صمیمانه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.