پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۸

دکتر عمارلو در نشست خبری هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

مشارکت و همیاری دانشجویان در واکسیناسیون یکی از دلایل پیشگامی زنجان در این امر است

دکتر عمارلو

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به فعالیت‌های داوطلبانه دانشجویان در دوران کرونا گفت: زمانیکه انجام واکسیناسیون در کشور به اولویت اصلی تبدیل شد باز این دانشجویان بودند که در این امر خطیر مجموعه دانشگاه را یاری کرده و بسیاری از استان ها از ما الگو برداری کردند و از دلایل پیشگامی زنجان در واکسیناسیون حضور فعال دانشجویان است.

به گزارش مفدا زنجان؛ دکتر حسین عمارلو ظهر چهارشنبه سوم آذر در نشست خبری با اصحاب رسانه، بودن در کنار خبرنگاران را افتخاری بزرگ دانست و گفت: هنگامی که صحبت از دانشگاه علوم پزشکی می‌شود، همواره در اذهان عمومی بحث بهداشت و درمان متمرکز می‌شود و البته این موضوع به حق بوده چراکه رسالت بزرگ دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور همین است و تمامی این زحمات به عهده‌ی مجموعه دانشگاه و رسانه‌هاست‌.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های بسیاری در دانشگاه انجام می‌شود اما افرادی که خارج از دانشگاه هستند اطلاع کمتری دارند تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان حدود ۵۰۰۰ هزار دانشجو دارد و این تعداد همه‌ساله برخلاف سایر دانشگاه‌های استان، به علت رغبت عمومی درحال افزایش است ولی متاسفانه امکانات ما متناسب با تعداد دانشجویان افزایش پیدا نکرده است.
مقام عالی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در کنار دانشگاه زنجان و آزاد در زمره‌ی سه دانشگاه بزرگ استان، دارای  ۴۴۰ عضو هیئت علمی بوده و دانشگاه علوم پزشکی زنجان به لحاظ آموزشی هم مرکز قطب ۶ کشوری است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به حوزه‌ی کاری خود اظهار کرد: این معاونت در دوبخش فرهنگی و دانشجویی فعالیت می‌کند که بخش دانشجویی نیازهای آموزشی، تفریحی و رفاهی دانشجویان است و در این خصوص حدود ۲۰۰۰ دانشجو در خوابگاه داریم که ملازمات خود را می‌طلبد. همین طور نیمی از دانشجویان ما بومی هستند و این‌ها هم بحث‌های مربوط به خود را دارند.

 دکتر عمارلو ادامه داد: بخش دوم ما بخش فرهنگی است که ریاست دانشگاه هم به درستی فرمودند، در ایام کرونا تمامی تلاش‌های مجموعه ما بر این بود که به هیچ عنوان فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه کم‌رنگ نباشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالیت‌های دانشجویان، از ابتدای شیوع کرونا نیز سخن گفت و افزود: دانشجویان دانشگاه ما در بخش‌های مختلف مانند تامین وسایل حفاظت شخصی (ماسک، الکل و...) فعال بودند و زمانی که انجام واکسیناسیون در کشور به اولویت اصلی تبدیل شد، به حمدالله باز این دانشجویان بودند که در این امر خطیر مجموعه دانشگاه را یاری کرده و بسیاری از استان‌ها از ما الگوبرداری کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.