پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۲

ثبت نام کارگاه "کمک‌های اولیه" کانون دانشجویی هلال‌احمر تمدید شد

هلال احمر شاهرود

با تمدید مهلت نام نویسی در کارگاه کمک‌های اولیه کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دبیر این کانون درباره برگزاری این کارگاه اطلاعات بیشتری را در اختیار ما گذاشت.

به گزارش مفدا شاهرود، کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم‌پزشکی  و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود کارگاه" کمک‌های‌اولیه" برگزار می‌کند. به همین بهانه با مهران عامری، دبیر این کانون به گفتگو نشستیم.
منظور از کمک‌های اولیه چیست؟
کمک‏های اولیه، مجموعه هایی از ارزیابی ها و مداخلات بسیار فوری با استفاده از حداقل وسایل موجود یا گاهی بدون هیچ وسیله ای است که برای کمک به یک فرد آسیب دیده یا شدیداً بیمار، به منظور پیشگیری از وخیم تر شدن حال بیمار یا مرگ وی توسط یک امدادگر(یا گاهی خود بیمار)انجام می‌شود. این اقدامات ممکن است توسط یک فرد آموزش دیده در زمینه کمک‌‏های اولیه، یک پلیس، یک آتش نشان یا یکی از پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی برای کمک به مصدوم انجام شوند.
در این دوره از کارگاه‌ها چه مهارت‌هایی آموزش داده می‌شود؟
مهارت هایی که دانشجویان در طول این دوره آموزش می‌بینند شامل:شامل مراحل ارزیابی مصدوم، CPR، سوختگی‌ها، آسیب‌های استخوان، گرما و سرمازدگی‌ها، خونریزی‌ها، بانداژ، حمل، خفگی‌ها، ارزیابی ها، و.... تقریبا ۱۷ فصل هست، که بخاطر کرونا غیر حضوری است و فقط هفت فصل آن به‌صورت حضوری برگزار می‌شود.

نحوه برگزاری این کارگاه چگونه است؟
نیمه حضوری.
۱۲ ساعت تئوری و۱۲ ساعت حضوری. کلاس‌های تئوری به دلیل پاندمی کرونا برگزار نمی‌شود و داوطلبان از فایلی که در اختیارشان قرار می‌گیرد مطالعه می‌کنند. کلاس‌های حضوری هم روزهای جمعه هر کدام به مدت ۳ ساعت در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار می‌شود. مدرسان هم از میان مربیان جمعیت هلال احمر شهرستان هستند.
سخن آخر؟
مدرکی که پس از این دوره به داوطلبان اعطا می‌شود برای دوره‌ی نجات ضروریست. از همه داوطلبان علاقه‌مند هم دعوت می‌کنیم در این کارگاه شرکت کنند.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این کارگاه نیمه‌حضوری که شامل ۶ جلسه مجازی و ۶ جلسه حضوری است می‌توانند از طریق کانال تلگرامی (RC_SHMU) یا از طریق صفحه اینستاگرام (RED.CRESCENT_SHMU) این کانون اطلاعات لازم را کسب کنند. این کارگاه‌ها در صورت به حد نصاب رسیدن شرکت‌کنندگان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.