چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲

برگزاری جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات بیمارستان فارابی

مدیر بیمارستان فارابی: فرایندهای بیمارستانی مانند حلقه های به هم متصل هستند

جلسه

در جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات بیمارستان فارابی بر تغییر برخی از فرایندها برای رفع نواقص موجود در پرونده بیماران تاکید شد.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان فارابی، جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات این بیمارستان بامداد چهارشنبه 3 آذر 1400 با حضور سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستاری این مرکز برگزار شد. در این جلسه لیلا فیضی نیا، مسئول واحد مدارک پزشکی بیمارستان فارابی به مقایسه انواع نقص های موجود در پرونده های بیماران پرداخت. وی در این مقایسه نقص های موجود را به تفکیک برگ های پرونده بیان کرد و ثبت مهر و امضای پزشک و پرستار، تکمیل برگ گزارش جراحی و ثبت کامل درخواست مشاوره در پرونده ها را نیازمند توجه بیشتر دانست و رفع نواقص آن ها را از عوامل موثر در ارزشیابی عملکرد بیمارستان و کاهش کسورات بیمه ای دانست.

در ادامه مرادی نیز با تاکید بر رفع نقص های موجود در پرونده های بیماران اظهار داشت: با توجه به مواردی که در جلسه امروز بیان شد برخی از فرایندها نیازمند تغییر هستند. با توجه به اینکه فرایندهای بیمارستانی مانند حلقه های به هم متصل هستند، می توان گفت وجود مشکل در هر یک از این حلقه ها می تواند سایر فرایندها را نیز دچار مشکل کند. پس باید با کار دقیق و کارشناسی نقص های موجود در پرونده ها را یک به یک حل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. 

بررسی تغییرات ایجاد شده در فرم تزریق داخل چشمی موضوع دیگری بود که در این کمیته مطرح شد و مرادی در این باره گفت: بیمارستان فارابی با تجربه بالایی که در طراحی و تنظیم فرم های درمانی دارد در این زمینه صاحب نظر است و می تواند پیشنهادات خوبی را درمورد تغییر و اصلاح فرم های درمانی بیمارستان ارائه کند. اما توجه به این نکته ضروری است که هرگونه تغییر باید در کمیته ها و جلسات مربوطه مطرح شده و در نهایت با مجوز معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران تغییرات مورد نظر در فرم ها اعمال شود. وی در پایان خواستار دقت بیشتر در تکمیل پرونده  بیماران جراحی شده و افزود: در این زمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.