چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲

نخستین جشنواره مشارکت اجتماعی سلامت

جشنواره سلامت

نخستین جشنواره ملی مشارکت اجتماعی سلامت به همت اداره کل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت و معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌گردد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی،  اداره کل سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت وزارت بهداشت با بهره‌مندی از ابزار هنر و به منظور شناسایی و رشد استعدادهای فرهنگی و هنری کشور، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ملی مشارکت اجتماعی سلامت کرده است. در راستای اشاعه فرهنگ خیر در جامعه، بهره‌گیری صحیح از کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی، هدایت آنها به سوی اولویت‌های ملی حوزه سلامت، استفاده از ظرفیت‌های داوطلبانه و مسئولیت‌های اجتماعی نهادها در بهبود جایگاه نظام سلامت کشور، جشنواره مشارکت‌های اجتماعی سلامت در استان کردستان همزمان با سراسر کشور با گردآوری آثارمرتبط برگزار خواهد شد. 

 این جشنواره در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در سطوح مختلف، تبیین ضرورت‌ها و اولویت‌ها در حوزه خیریه به خصوص در زمان وقوع بحران‌هایی مانند پاندمی کرونا برگزار می‌شود. اهداف پنج‌گانه این جشنواره را، ارائه الگوهای مناسب برای ترویج مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی در حوزه سلامت، تبیین ضرورت حمایت‌های مادی و کار داوطلبانه در این حوزه از جنبه علمی اجتماعی و فرهنگی، تقویت و جلب مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه، تجلیل از هنرمندان، نخبگان هنری فعال در حوزه مشارکت‌های اجتماعی سلامت، تقویت و توسعه ظرفیت‌های علمی پژوهشی در حوزه مشارکت‌های اجتماعی سلامت می باشد.

این جشنواره در محورهای مسئولیت پذیری اجتماعی و فردی، سرمایه گذاری اجتماعی، مشارکت اجتماعی در بحران، کار داوطلبی،موانع موجود در جلب مشارکت‌های عمومی، مشارکت اجتماعی از منظر دین، معنویت و اخلاق برگزار می‌شود و شامل بخش‌های مختلف هنری، محصولات خبری و رسانه ای، ایده‌ها و تجارب نو اورانه، آموزش پژوهش و فناوری که هر کدام شامل موارد خاصی از جمله عکس، گزارش، مقاله، مصاحبه و آثار ادبی نمایشنامه، فیلمنامه، موسیقی، طرح تحقیقاتی و .. است. همچنین عموم شهروندان، کارکنان دولت و بخش خصوصی، انجمن های مدنی فعالان فرهنگی و هنری، اصحاب رسانه، معلمان و اصناف، اعضای هیات علمی، دانشجویان، طلاب، اساتید حوزه و دانش آموزی در همه مقاطع تحصیلی می‌توانند شرکت کنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را از ۱۵ مهرماه تا پایان آذر ماه سال جاری عنوان کرد و گفت: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را ازطریق وبسایت: festivalsph.ir/fa/ به دبیر خانه جشنواره با آدرس الکترونیکی sosial@behdasht.gov.ir  ارسال نمایند و چنانچه سوالی داشتند با  شماره تماس: ۰۲۱۸۱۴۵۵۸۰۱ تماس حاصل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.