چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

کاری از سرویس فرهنگی مفدا جیرفت؛

معرفی کتاب / سلوک دانشجویی به مناسبت گرامیداشت روز د انشجو

سلوک دانشجویی

سلوک دانشجویی به آگاهی از هدفها، آفتها، روشها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت نیاز دارد. کتاب «سلوک دانشجویی» نوشته جواد محدثی از سوی دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است.

به گزارش مفدا جیرفت ، کتاب «سلوک دانشجویی» نوشته جواد محدثی از سوی دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: دانستن این نکته که «راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست و در طول عمر تحصیلی، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت و سویی باید پیمود»، مهم است. در هر کاری، از جمله در آموختن دانش و رسیدن به قله های معرفت و در کنار آن، «کمال اخلاقی» و «تهذیب نفس»، نیازمند آشنایی با رمز و رازها و شیوه ها و عوامل موفقیت هستیم.

 پس سلوک دانشجویی، آگاهی از هدفها، آفتها، روشها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت را می طلبد.اما چرا آگاهی از اینها اهمیت دارد؟ نباید فراموش کرد که ما همه از خود پرسیده ایم راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست؟ شاید آنچه در این میان بسیار اهمیت داشته باشد این باشد که در طول عمر تحصیل خود، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت وسویی طی می کنیم؟

هدف ما از علم اندوزی و کسب دانش و تجربه ، تنها به دست آوردن یک مدرک نیست. بلکه تلاش می کنیم تا قله های معرفت را درآن زمینه فتح کنیم . ما برای رسیدن به موفقیت و فتح قلل معرفت ، باید در مسیر کمال اخلاقی گام برداریم و به تهذیب نفس خود بپردازیم.

جواد محدثی در سال ۱۳۳۱ در شهرستان سراب در آذر بایجان شرقی متولد شد ، پیش از انقلاب به سبب مبارزات سیاسی و سخنرانی در شهرستانها دو بار دستگیر و زندانی شد . پس از پیروزی انقلاب نیز در دانشگاه های مختلف به تدریس تاریخ اسلام و تعلیم و تربیت اسلامی پرداخت.

آنچه می خوانید، مجموعة نوشته هایی از استاد جواد محدثی در این زمینه هاست که مورد ابتلا و کاربرد هر کسی است که گام در مسیر آموختن دانش نهاده و در مراکز علمی حضور می یابد و سر سفرة دانش اساتید می نشیند.

مباحث این کتاب آداب علم آموزی برای همه دانش پژوهان به ویژه دانشجویان دانشگاهها و طلاب حوزه های علمیه تبیین می کند.

این کتاب شامل ۱۲ فصل« حق معلمی، وظیفه شاگردی؛علم کافی نیست! منطقه ممنوعه، به رنگ و بوی گل، با این ریشه بیگانه نباشیم،خانه تکانی دل،رفاقت با کتاب،انس با مطالعه، نمی دانم؛ خلاص! بهار عمر، تابستان زندگی،هنر گوش دادن و شریک زندگی» می باشد .

آنچه این روزها بیش از هر چیزی دغدغه نسل انقلابی است ، آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، کتاب سلوک دانشجویی را به تمام دانشجویان پیشنهاد می کنیم.

جهت دریافت و مطالع کتاب سلوک دانشجویی به آدرس :https://taaghche.com/book/99575  مراجعه نمایید.

تهیه کننده: سید ابوالفضل موسوی ، خبرنگار مفدا جیرفت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.