چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۱

فراخوان عضویت کمیته‌های انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

مازندران/ انجمن علمی

کمیته‌های انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برای جذب اعضا و دانشجویان جدیدالورود فراخوان داد.

به گزارش مفدا مازندران، کمیته‌های انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برای جذب اعضا و دانشسجویان جدید الورود فراخوان داد.

انجمن علمی دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری را آماده کرده است تا دانشجویان فارغ از رشته تحصیلی، دانشکده و... بتوانند در کنار هم تجربه‌های خود را به اشتراک بگذارند.

IFMSA (فدراسیون جهانی انجمن‌های علمی دانشجویان پزشکی) شبکه‌ای پویا از ۱۲۳ کشور است. هدف اصلی این سازمان بزرگ رسیدگی به مسائل سلامت می‌باشد. این فدراسیون جهانی برای توسعه پایدار و افزایش آموزش؛ کمپین‌ها، رویدادهای آموزشی، تبادلات بین المللی بالینی و تحقیقاتی برگزار می‌کند.

 IMSA (انجمن علمی دانشجویان پزشکی ایران) ۱۲ هزار عضو و ۴۰ لوکال در حال فعالیت می‌باشند و تلاش می‌کنند تا برای ارتقای سلامت جامعه توانمندی‌های خود را افزایش دهند. این سازمان به مدیریت دانشجویان پزشکی و با اعضای علوم پزشکی در حال فعالیت هستند.

برای متمرکز شدن دانشجویان بر روی موضوعات مرتبط به سلامت، شش کمیته دائمی در IFMSA تشکیل شد.

کمیته صلح و حقوق بشر؛ اسکورپ ( SCORP):

افزایش آگاهی دانشجویان در مورد حقوق بشر، ایجاد صلح، نقص حقوق بشر و واکنش‌های بشر دوستانه، ایجاد و حمایت از فعالیت‌هایی مثل؛ کمپین‌ها و ظرفیت سازی با هدف تحقق عدالت از اهداف این کمیته است.

کمیته سلامت عمومی؛ اسکوف (SCOPH):

 از مهم‌ترین اهداف این کمیته می‌توان به؛ پیشگیری از بیماری‌ها و ارتقا سلامت و آموزش، افزایش آگاهی در مورد مسائل بهداشت عمومی جهان، توسعه مهارت‌ها و دانش دانشجویان پزشکی اشاره کرد.

کمیته حقوق و سلامت جنسی و باروری؛ اسکورا (SCORA):

اسکورا به افزایش آگاهی در مورد موضوعات مرتبط به HIV و ایدز و سلامت جنسی و باروری می‌پردازد.

برخی از اهداف کمیته شامل؛ کاهش تبعیض علیه افراد مبتلا به ایدز، افزایش دانش و اسناد جهانی در مورد سلامت جنسی و باروری و همپنین سیاست‌های مربوط به سلامت جنسی و باروری می‌باشد.

انجمن علمی جاییست؛ برای ساختن رزومه با سرتیفیکیت‌های فدراسیون جهانی، کارگروهی و افزایش مهارت و توانایی‌های مختلف و آشنا شدن با افراد جدید.

لازم به ذکر است؛ علاقمندان می‌توانند جهت فعالیت در انجمن علمی دانشجویان پزشکی بر روی لینک گوگل فرم کلیک کنند. 

خبرنگار: فاطمه علی‌نتاج

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.