سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۱

آیین افتتاحیه «طرح اندیشه تمدن ساز» ویژه اساتید در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

عکس تبریز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به توصیه های بسیار قرآن کریم بر تدبر و اندیشیدن، اظهار کرد: «طرح اندیشه تمدن ساز»، آشنایی با اندیشه های نگرش تمدن ساز و جامعه ساز رهبر معظم انقلاب اسلامی را امکان پذیر می سازد و فرا گرفتن مهارت تدبر در قرآن کریم و سیره سیاسی ائمه معصومین(ع) با اجرای این طرح حاصل می شود. 

به گزارش مفدا تبریز، مراسم افتتاحیه «طرح اندیشه تمدن ساز» ویژه اساتید و اعضای هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر بهمن نقی پور، رئیس دانشگاه، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در سالن مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی (EDC) در روز دوشنبه، اول آذر ماه ۱۴۰۰، برگزار شد. 

برگزاری «طرح اندیشه تمدن ساز» ویژه اساتید و اعضای هیات علمی به صورت حلقه های مجازی مباحثاتی ۵ نفره

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در ابتدای این مراسم اظهار کرد: «طرح اندیشه تمدن ساز» ویژه اساتید و اعضای هیات علمی به صورت حلقه های مجازی مباحثاتی ۵ نفره اساتید با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن برگزار می شود. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری با اشاره به اینکه کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن شامل فرمایشات مقام معظم رهبری در مسجد امام حسن مجتبی(ع) مشهد در سال ۱۳۵۳ است، ادامه داد: این کتاب در چهار فصل مشتمل بر ایمان، توحید، معاد و نبوت تالیف شده است. 

وی با بیان اینکه «طرح اندیشه تمدن ساز» ویژه اساتید و اعضای هیات علمی در بیست و هشت جلسه برگزار می گردد، افزود: ۱۳ جلسه شامل فصل های ایمان و توحید در ترم جاری و ۱۵ جلسه شامل فصل های معاد و نبوت در ترم آینده برگزار می شود. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در ادامه سخنانش از تشکیل ۱۳ گروه ۵ نفره از اساتید، مزین به اسمای مبارک شهدا در این طرح خبر داد و گفت: هر کدام از این گروه ها دارای مربی از میان اساتید گروه معارف اسلامی هستند و فعالیت های این گروه ها توسط ناظران و معاضدان قابل رصد است. 

دانشگاه و حوزه دو بال پرواز جامعه هستند

در ادامه این مراسم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با گرامیداشت هفته بسیج و قدردانی از برگزار کنندگان «طرح اندیشه تمدن ساز» علی الخصوص حجت الاسلام دکتر یوسف خیر، با اشاره به اهمیت اندیشه در زندگی بشری اظهار کرد: اندیشه ای ارزشمند است که خیر و برکت، کاستن از آلام و مشکلات جامعه و افزایش سطح آگاهی، علمی و فرهنگی را سبب گردد.

دکتر بهمن نقی پور با اشاره به توصیه های بسیار قرآن کریم بر تدبر و اندیشیدن، ادامه داد: «طرح اندیشه تمدن ساز»، آشنایی با اندیشه های نگرش تمدن ساز و جامعه ساز رهبر معظم انقلاب اسلامی را امکان پذیر می سازد.

وی ایجاد نگرش تحول ساز در نیان اساتید را از دیگر مزایای «طرح اندیشه تمدن ساز» دانست و افزود: دانشگاه و حوزه دو بال پرواز جامعه هستند و لازم است از بسندگی به وضعیت موجود دوری کنند و به دنبال تحول برای بهبود امور باشند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آشنایی با آموزه های دینی و پیاده کردن آنها در جامعه را از دیگر اهداف برگزاری این طرح معرفی کرد و گفت: فرا گرفتن مهارت تدبر در قرآن کریم و سیره سیاسی ائمه معصومین(ع) با اجرای «طرح اندیشه تمدن ساز» حاصل می شود. 

 دکتر بهمن نقی پور در بخش پایانی سخنانش به نقش دانشگاه برای جریان سازی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه نقش انکار ناپذیری در ارتقای سطح علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد و دانشگاه پیشرو در تحولات جامعه است. 

کد خبرنگار: ۲۱۰۱۰۱    

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.