چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴

با موضوع آموزش علوم پزشکی؛

برگزاری نشست هم‌اندیشی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

نشست هم انديشي دانشجويي

نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با موضوع آموزش علوم پزشکی به همت امور فرهنگی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا شاهرود، در این نشست حجت الاسلام محمدعلی شیخ الاسلامی مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، دکتر سید شاهرخ آقایان معاون فرهنگی و دانشجویی و اسماعیل عاشوریان مقدم مدیر فرهنگی به همراه جمعی از نمایندگان کانون‌ها، تشکل‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی در سالن جلسات دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

نبود تناسب افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی با امکانات موجود در دانشگاه‌ها، شفاف نبودن تعداد ظرفیت‌های اعلام شده از سوی سازمان سنجش با تعداد افراد پذیرفته شده در دانشگاه‌ها و توزیع نامناسب پزشکان و امکانات پزشکی در کشور از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود. 

هریک از شرکت کنندگان در این نشست به بیان نظرات خود پرداختند که در این بین می‌توان به نبود توضیح مناسب از سوی مسوولان و تصمیم گیرندگان درباره چرایی اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی، نبود گفتمان مناسب در این خصوص در بین دانشگاهیان و خروج روز افزون دانش آموختگان رشته‌های پزشکی از کشور اشاره کرد.

وجود اشکالات متعدد در طرح ادغام وزارت خانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و در پی آن وارد شدن آسیب به آموزش پزشکی، زمینه‌های حضور نیافتن پزشکان طرحی و تعهد خدمت در مناطق محروم به دلیل پرداخت نشدن حقوق مناسب و نبود امکانات در این مناطق نیز از دیگر موارد مطرح شده در نشست بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.