یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱

کارشناس آموزشی فرماندهی مبارزه با مواد مخدراستان هرمزگان:

پیش سازهای متعدد شیشه عامل توهم زایی شدید آن است

کارگاه مضرات موادمخدرسنتی و صنعتی و روان گردان‌ها

شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در سالن فارابی کارگاه آشنایی با مواد مخدرسنتی و صنعتی و روان گردان‌ها برگزارکرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ دراین کارگاه آموزشی سروان محمد صمیمی ازفرماندهی مبارزه با مواد مخدراستان هرمزگان به عنوان مدرس حضورداشتند.

 کارشناس آموزشی فرماندهی مبارزه با مواد مخدراستان هرمزگان با اشاره به اینکه مبارزه ومقابله با توزیع مواد مخدر همواره صورت می‌گیرد، گفت: اما با توجه به تقاضایی که در جامعه وجود دارد، پیشگیری از آن به سختی انجام می‌گیرید.

سروان محمدصمیمی با اشاره به این نکته که بهترین روش برای پیشگیری از مواد مخدر، پیشگیری از به دام افتادن جوانان در دام انواع مواد مخدر و آگاهی جامعه است، افزود: باید بستر به گونه‌ای فراهم شود که افراد جامعه به طور مداوم درجریان اطلاعات مربوط به مواد مخدر سنتی و صنعتی واثرات زیان بار آن قراربگیرند.

صمیمی اضافه کرد: تربیت درخانواده‌ها به گونه‌ای پایه‌ریزی شود که در آن فرزندان به راحتی بتوانند "نه" گفتن را بیاموزند.

وی با اشاره به اینکه درموردعقاید اشتباهی که در مورد تاثیر انواع مواد مخدر مثل شیشه(که با نام‌هایی همچون آیس، جاده رویایی، و یا اشک خدانیزشناخته می‌شود) درلاغری وجوددارد، ابراز کرد: برای ساخت شیشه از۱۸تا۲۵اسید به عنوان پیش ساز استفاده می‌شود که این موضوع باعث توهم زایی شدید شیشه می‌شودو با از بین بردن اشتها در فرد توهم لاغری را به وجود می آورد.

وی به روش‌های جدیدی که فروشندگان مواد مخدر درایجاد اعتیاد ناآگاهانه در جوانان به کار می‌برند، اشاره کرد و ادامه داد: فروشندگان با ریختن مواد مخدری همچون شیشه در رقص نورهایی که درمهمانی‌ها و پارتی‌ها به کار می‌رود و گرم شدن شیشه توسط گرمای رقص نور و نهایتا  ایجاد بخار آن در محیط باعث اعتیاد ناآگاهانه افراد حاضر در مهمانی می‌شود.انتهای خبر/170305

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.