یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳

دفتر معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه میزبان دبیر و اعضای کانون قرآن و عترت دانشگاه

آقای رضایی

دبیر و اعضای کانون قرآن و عترت شهید فیروزی دانشگاه با معاون فرهنگی و امور دانشجویی و جمعی از مدیران این حوزه دیدار نمودند.

به گزارش مفدا- زاهدان، روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰ دفتر معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه میزبان دبیر و جمعی از اعضای کانون قرآن و عترت به منظور بررسی مسائل مربوط به این حوزه بود.
در این دیدار ابتدا آقای محمد حسین رضایی دبیر کانون قرآن و عترت شهید فیروزی دانشگاه ضمن اشاره به طرح های در حال اجرا در کانون قرآن و عترت دانشگاه افزود: تاریخچه اجرای طرح های حفظ در کانون قرآن و عترت شهید فیروزی دانشگاه مربوط به سال ۱۳۹۸ و با حضور جناب دکتر بحرالعلوم (استاد بین المللی حفظ قرآن کریم و ریاست وقت مرکز قرآن وزیر بهداشت) است که همزمان باشیوع بیماری کرونا و مجازی شدن آموزش دانشگاهها، اجرای این طرح ها تجارب ارزنده ای برای دانشجویان و کارکنان شرکت کننده در این طرح را به همراه داشته است. 
وی همچنین در ادامه اذعان داشت:  به همین منظور در سال ۱۳۹۹ با وجود محدودیت های مختلف، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بصورت مجازی در بخش حفظ جزء ۳۰ میزبان دو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و شهرکرد بود که بازخوردهای مناسبی از این برنامه حاصل گردید و کماکان برنامه های مشترک با دو دانشگاه مذکور در حال اجرا می باشد.
به نحوی که در سال ۱۴۰۰ طرح حفظ جزء ۱، جزء ۲، جزء ۳۰، در حال اجرا می باشد و این برنامه ها بعنوان برنامه بلند مدت این کانون تا حفظ کامل قرآن کریم ادامه خواهد داشت. که این موضوع یکی از افتخارات این کانون می باشد.
دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه افزود: با توجه به اینکه دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از اعضای اصلی مجمع تخصصی قرآن و عترت وزارت بهداشت می باشد برنامه ریزی جهت اجرای طرح حفظ قرآن کریم در سراسر دانشگاههای علوم پزشکی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و با همکاری معاونت فرهنگی وزارت بهداشت برنامه ریزی و در آینده اجرا خواهد شد.
وی همچنین اظهار داشت: از دیگر اقدامات انجام شده کانون قرآن و عترت دانشگاه تاسیس آکادمی حفظ قرآن می باشد تا با یک نگاه جدید و متفاوت و مبتنی بر اصول روانشناسی، روانشناسی حافظه و یادگیری بدنبال حفظ و بهره مندی از قرآن کریم می باشد. از طرح های پیش بینی شده در آینده تاسیس آکادمی های صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، حجاب و عفاف، سیره ائمه (ع) و ... نام برد.
محمد حسین رضایی در حسن ختام از معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و مدیران آن حوزه بابت حمایت هایشان تقدیر و تشکر کرد و افزود: اجرای این فعالیتها با هماهنگی و همکاری این معاونت قابل اجرا و نتایج اثر بخشی را در سطح دانشگاه و جامعه در بر خواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.