یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با وظایف پرسنل خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد/ضرورت ایجاد فضای مناسب برای طالبان علم در خوابگاه‌ها

عنایت الله سمیع

کارگاه آموزشی آشنایی با شرح وظایف پرسنل اداره خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با حضور بیش از ۵۰ نفر برگزار شد.

به گزارش مفدا شهرکرد، این کارگاه آموزشی صبح امروز یکشنبه ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور ناظمان، سرپرستان، مسئولان امور خدماتی و نگهبانی ۸ خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.

در این کارگاه مباحثی همچون اصول اخلاق حرفه ای، پوشش کارکنان و پرسنل خوابگاه‌ها، شرح وظایف مسئول، ناظم، نگهبان و خدمتگزار خوابگاه، آیین‌نامه و... تشریح شد.

مهندس سمیع مدیر دانشجویی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: دانشگاه و دانشجو از محورهای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه محسوب می‌شود و خوابگاه دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه‌ای در ارتقاء معنوی، حفظ آرامش روحی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد.

وی با بیان اینکه برای تسهیل و بهبود زندگی در خوابگاه های دانشجویی تدوین مقررات، امنیت و قانونمند نمودن سکونت دانشجویان امری ضروری است افزود: مدیریت امور خوابگاه ها می کوشد تا فضای مناسب به منظور اسکان دانشجویان واجد شرایط با هدف تامین نیازهای فرهنگی، رفاهی، بهداشت روانی و جسمی و امور فوق برنامه برای دانشجویان در نظر بگیرد.

مهندس سمیع ادامه داد: در خوابگاه های دانشجویی، دانشجویان با فرهنگ و سلایق مختلف در کنار هم قرار می گیرند که باید با هم صحبتی، گفتگوی صمیمانه و ارتباط موثر با دانشجویان همراه با مدیریت، فضای مناسب برای طالبان علم در خوابگاه ها مهیا گردد.

وی خاطرنشان کرد: توجه به پوشش دانشجویان و کمک به رفع آسیب‌های فرهنگی بر اساس منشور و تعهدات خوابگاهی و قوانین و مقررات الزامی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.