یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد؛

پرستاری، پرقوام‌ترین رشته دانشگاه علوم پزشکی گناباد / ضرورت رشد علمی و پژوهشی دانشجویان

جلسه دانشکده پرستاری - گناباد

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: پرستاری، پرقوام‌ترین رشته و دارای قوی‌ترین ساختار دانشکده در سطح این دانشگاه است.

به گزارش مفدا – گناباد، دکتر علی محمدپور در جلسه شورای مرکزی انجمن علمی دانشجویی پرستاری مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه که در محل سالن رازی دانشکده پرستاری برگزار شد، با اشاره به اینکه پرستاری، پرقوام‌ترین رشته و دارای قوی‌ترین ساختار دانشکده در سطح این دانشگاه است، اظهار کرد: تجربه ثابت کرده که هر بخشی که از نیروی دانشجویی برای پیشبرد اهداف خود کمک گرفته، آن بخش به بهترین نحو ممکن فعالیت‌های خود را به سرانجام رسانده است.

وی ادامه داد: راه پیشرفت و توسعه دانشگاه در حیطه‌های علمی، استفاده از پتانسیل‌های دانشجویی خصوصا در بخش انجمن‌های علمی دانشگاه بوده که نقطه عطف فعالیت‌های علمی دانشجویان است.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین آمادگی خود را برای هرگونه حمایت لازم برای پیشبرد اهداف انجمن علمی دانشجویی پرستاری به بهترین نحو اعلام کرد.

ضرورت رشد علمی و پژوهشی دانشجویان

در ادامه این نشست حسین محمدپور مسئول اداره آموزش دانشکده پرستاری دانشگاه نیز گفت: فعالیت در انجمن‌های علمی دانشجویی یکی از مؤثرترین ملاک‌ها در آینده شغلی دانشجویان بوده و فعالیت در این حیطه، ثمرات کوتاه مدت و بلند مدت زیادی برای دانشجویان در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مهم در بحث تحصیلات آکادمیک دانشجویان، یادگیری زبان است، افزود: در دانشگاه تعداد زیادی دانشجو هستند که در بحث زبان مشکل دارند و زمانی که به سراغ طرح‌های پژوهشی و نوشتن پایان‌نامه می‌روند، در ترجمه درست مقالات لاتین با مشکل مواجه می‌شوند.

وی به ضرورت رشد علمی و پژوهشی دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌هایی که انجمن‌های علمی دانشجویی می‌توانند به آن بپردازند برگزاری دوره و وبینارهای آموزشی زبان است.

همچنین محمدرضا زحمتکش دبیر انجمن علمی دانشجویی پرستاری مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه نیز با اشاره به فعالیت‌هایی که در طی سه ماه گذشته توسط این انجمن انجام شده، تصریح کرد: بعد از گذشت شش سال از زمان تأسیس انجمن علمی خوشبختانه ما توانستیم مجوز صدور نشریه «نرساژ» به صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی پرستاری را کسب کنیم و امیدواریم با شروع فعالیت انجمن در بخش نشریات و همکاری دانشجویان در قسمت‌های مختلف نشریه بتوانیم نشریه نرساژ را در سطح کشوری و حتی بین‌الملل مطرح نمائیم.

وی اضافه کرد: برگزاری وبینارها و کارگاه‌های آموزشی، مسابقه نیمه ماه پیج انجمن با شرکت بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان، جلسات منظم ماهانه با اعضای شورای مرکزی، تولید محتوا در بستر پیج و کانال انجمن و جلسات توجیهی مخصوص دانشجویان جدیدالورود از جمله فعالیت‌هایی بوده که توسط این انجمن در طول چند ماه اخیر صورت گرفته است.

شایان ذکر است این جلسه با هدف شرح فعالیت‌های انجمن در چند ماه اخیر ، بررسی پیشنهادات برای بهبود و توسعه فعالیت انجمن، بهره‌مندی از کمک‌های دانشکده و نیز اعلام آمادگی انجمن برای پیشبرد اهداف دانشکده پرستاری برگزار شد.

اختصاص بخشی از سایت دانشکده به فعالیت‌های انجمن علمی دانشجویی، اختصاص یکی از بوردهای دانشکده برای اطلاع رسانی فعالیت‌های انجمن، استفاده از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در بخش مدرسین وبینارها و کارگاه‌هایی که از طرف انجمن برگزار می‌شود، از جمله پیشنهادات و مصوباتی بود که در جلسه مطرح شد.

خبرنگار: مهدی قلی پور

بیشتر بخوانید:

پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، در آینده نزدیک