یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد؛

جشن تزریق بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در ۴ مرکز واکسیناسیون توسط دانشجویان بسیجی

جشن 600 k واکسيناسيون کرونا

جشن تزریق بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در ۴ مرکز واکسیناسیون توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در آغاز هفته بسیج مراسمی را با هدف ارج نهادن به خدمات دانشجویان بسیجی در جهت تزریق بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در ۴ مرکز واکسیناسیون برگزار کرد.

برهان دلیری فر  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه، در این مراسم ضمن تشکر از حضور اساتید و مسئولان گزارشی کوتاه و مختصری از فعالیت های انجام شده در این زمینه پرداخت.

وی گفت : در ابتدای کار، جهت شناسایی کارکرد ها، جلساتی با مسئولان دانشگاه تشکیل شد و قرارگاهی با ۹کمیته، شکل گرفت.که در همان ابتدای شیوع کرونا ، بعضی از نیروها برای انجام کار ۲الی ۳هفته جهت ایزولاسیون منزل نرفتند.

وی از دیگر اقدامات این ستاد دانشجویی، به تشکیل کارگروه همیاران سلامت با هدف آموزش  مردم عادی اشاره کرد و گفت: پس از تشکیل این گروه، روزانه ۱۲۰نفر درسانتر کرونا به کمک مردم پیوستند و۲۵هزار آب میوه و ۱۰ هزار آب معدنی توسط دانشجویان و همیاران سلامت تهیه و توزیع شد.

دلیری فر با اشاره به حضور دانشجویان بسیجی در میزخدمت جهت راهنمایی و آشنایی و رفع دغدغه های مردم در بیمارستانهای سانتر کرونا افزود: ۱۵و۱۶ شهریور بعد از یک ماه کار شبانه روزی جهادی درصدد تکمیل و اتمام کار بودیم که بحث واکسیناسیون همزمان با واردات گسترده کرونا شروع شد، که شاهد زحمات بسیار زیاد نیروهای جهادی بودیم که از آن جمله می توان به راه اندازی بزرگترین مرکز واکسیناسیون کشور توسط دانشجویان  اشاره کرد.

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه در ادامه تصریح کرد: باید به این نکته مهم تاکید کنم که ۶۰۰هزار دوز تزریق واکسن برای چندروز پیش است که قطعا این آمار رو به افزایش است و طبق آخرین آمار، با مدیریت جریان دانشجویی ۹۰درصد نیروهای فضای واکسیناسیون شهر مقدس مشهد تامین شد ،زمانی که ما وارد کار شدیم آمار تزریق ۳۲تا ۳۳درصد بود والان ۸۳ درصد است و ۳۷مرکز از ۴۲ مرکز واکسیناسیون سطح شهر تماما از نیروهای دانشجویی هستند.

وی افزود:ما دانشجویان بسیج دانشجویی، اثبات کردیم که چه بسا توانمندتر از بعضی از مسئولان این کشور هستیم،و طبق گفته ی مسئولان معاونت درمان دانشگاه اگر جریان دانشجویی نبود قطعا ماشاهد پیک ششم وسیع تر و بدتر از پیک پنجم بودیم.

گفتنی است در این مراسم که دکتر شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه، دکتر جعفرنژاد معاون اجرایی معاونت بهداشتی، کفعمی رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور ، نوروزی  رییس سازمان بسیج دانشجویی استان خراسان رضوی و تنی چند از اساتید دانشگاه حضور داشتند از کتاب پیشگیری و مراقبت از بیماران کرونایی در منزل با حضور خانم دکتر حاجی آبادی از اساتید دانشکده پرستاری و دکتر مظلوم رونمایی شد.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.