یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

نتایج نهایی انتخابات مدیران مسئول نشریات اعلام شد

نشریات

آقایان علیرضا صابریان و سهیل فروتن با تعداد آرای برابر به عنوان اعضای اصلی و خانم عطیه حسین‌زاده نیز به عنوان عضو علی‌البدل جهت عضویت در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه معرفی شدند.

به گزارش مفدا مشهد، بر اساس اعلام دبیرخانه نشریات دانشگاه، با پایان یافتن فرآیند انتخابات مدیران مسئول نشریات در دور دوم، نتایج نهایی پس از بررسی و تأیید مراجع اجرایی و نظارتی اعلام شد. بر این اساس آقایان علیرضا صابریان و سهیل فروتن با تعداد آرای برابر به عنوان اعضای اصلی و خانم عطیه حسین‌زاده نیز به عنوان عضو علی‌البدل جهت عضویت در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه معرفی شدند.

تکتم خبیری رییس اداره فرهنگی با اعلام این خبر گفت: انتخابات مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت تعیین نمایندگان عضو کمیته ناظر بر نشریات این دانشگاه،  به صورت غیر حضوری در سامانه انتخاباتی که به این منظور طراحی شده بود برگزار شد و  با پایان یافتن زمان رأی گیری و استخراج گزارش نتایج، مشخص گردید سه نفری که حائز بیشترین تعداد آراء هستند در تعداد رأی به دست آمده برابر هستند. از آنجا که می بایست در نهایت دو نفر به عنوان عضو اصلی به ترکیب کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه راه یابند، انتخابات جهت تعیین اعضای اصلی و یک عضو علی البدل به دور دوم کشیده شد.

وی افزود: دور دوم این انتخابات از ساعت ۸ تا ۲۰ روز پنجشنبه ۲۷ آبان برگزار شد و واجدین شرایط حق رأی با مراجعه به سامانه انتخابات رأی خود را به صورت الکترونیکی به ثبت رسانند.

گفتنی است: براساس بند ۱ ماده ۲ ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی، در هر دانشگاه کمیته‌ای تحت عنوان «کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی» تشکیل می‌شود که سه نفر از مدیران مسئول نشریات دانشگاه نیز در آن عضویت دارند. کمیته ناظر وظیفه بررسی درخواست و صدور مجوز انتشار نشریات و همچنین نظارت بر عملکرد نشریات دانشگاهی و رسیدگی به شکایات احتمالی را بر عهده دارد.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.