یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

دومین دوره شناسایی مدیریت خشونت های مبتنی بر جنسیت

دومین دوره آموزش دانشجویان و کارکنان نظام سلامت در شناسایی را مدیریت خشونت های مبتنی بر جنسیت

این دوره آموزشی به همت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری گروه بهداشت باروری و مرکز رشد استعداد های درخشان دانشگاه و همچنین انجمن سلامت خانواده ایران برگزار می‌شود.

به گزارش مفدامشهد،  خشونت مبتنی بر جنسیت یکی از معظلات سلامتی است که می‌تواند آثار و تبعات متعددی را به همراه داشته باشد. پیامدهای این نوع خشونت صرفا به فرد خشونت‌دیده و خشونت‌زننده ختم نمی‌شود بلکه معمولا خانواده‌ها و اقوام و حتی قومیت ها را درگیر خود می کند.
درک صحیح موضوع و داشتن دانش و مهارت لازم برای مدیریت این مشکل بهداشتی برای هر فردی که در نظام سلامت فعالیت می کند لازم و ضروری است.
دانشجویان و کارکنان نظام سلامت حتی اگر در این زمینه آموزش دیده باشند، لازم است در دوره های تکمیلی، آموزش های خود را به روز کرده و با آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه آشنا شوند. 

قابل به ذکر است که اولین دوره آموزشی مجازی یاس Youth Against Sexual Violence درباره شناسایی و مراقبت از خشونت های مبتنی بر جنسیت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تهران در ۲۰ مهر تا ۶ آبان ۱۴۰۰  با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شده بود.

دومین دوره آموزش دانشجویان و کارکنان نظام سلامت در شناسایی را مدیریت خشونت های مبتنی بر جنسیت را از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی برگزار می کند محتوای این دوره بر اساس بسته آموزشی پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت طراحی شده و به صورت آموزش های برخط و غیر برخط از طریق بازی واره سازی و بازی های جدیدی اجرا می گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.