یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۲

واکسیناسیون کرونا؛ موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

واکسن

موضوع واکسیناسیون کرونا، بعد از گذشت حدود دو سال از وقوع شیوع این ویروس منحوس، به موضوعی در جامعه تبدیل شده که مخالفان و موافقان آن را به موضع‌گیری‌های متعددی واداشته است. برخی‌ از افراد موافق واکسیناسیون هستند و بر این باورند که نابودی ویروس کرونا فقط در گروی انجام واکسیناسیون است و طیف‌های مخالف این عقیده، اعتقاد دارند، واکسن نه تنها عاملی برای ریشه کنی و کشتن ویروس نیست، بلکه خود عاملی برای تضعیف سطح ایمنی بدن و تشدید بیماری می‌شود.

به گزارش مفدا، طبق گفته کارشناسان بهداشت و درمان برای ایجاد ایمنی جمعی باید حدود ۸۰ درصد جمعیت کشور هر دوز واکسن را دریافت کرده باشند تا بتوان با خیال آسوده اقدام به رفع محدودیت‌ها و بازگشت به زندگی عادی کرد.

اما امروز عده‌ای از افراد جامعه تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند و گروه‌ها و جنبش‌های ضدواکسن مردم را به عدم تزریق واکسن دعوت می‌کنند، اگر نتوانیم پوشش واکسیناسیون در کشور را کامل کنیم، زنجیره بیماری قطع نخواهد شد، بنابراین مردم باید در فرصت باقی‌مانده برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

البته مقرر شده برای واکسن‌نزده‌ها نیز محدودیت‌هایی برقرار شود و این افراد از دریافت یکسری خدمات و شرکت در تجمعات، حضور در محل کار و ... محروم می‌شوند.

در این پرونده خبری بر آن هستیم که با تهیه اخبار و گزارشهای مختلف درخصوص نظرات و پیشنهادات کارشناسان اهل فن و همچنین گروه های مختلف جامعه و مردم، سطح بینش و دانش مردم را نسبت به لزوم واکسیناسیون تقویت کنیم که در این مسیر تلاش شده تا بخشی از تولیدات رسانه ای پایگاه خبری مفدا نیز منعکس شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد

تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن در ۱۰۰ روز

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وقتی ما به مردم اعتماد کنیم آنها به ما کمک کرده و در این شرایط می‌توانیم در هر کاری موفق باشیم.

وزیر بهداشت

فرصت های واکسیناسیون در ایمنی جامعه در مناظره با مخالفان

دکتر عمادی کوچک: نباید فقط نگاه منتقدانه به واکسن کرونا داشته باشیم

رئیس بخش عفونی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در کشور استفاده بهینه کنیم گفت: در شرایط کنونی نباید فقط منافع خودمان را در نظر بگیریم.

جلسه

پاسخ به ابهامات کرونایی/ از ماسک نزدن تا مخالفت با واکسن زدن

مدیر اورژانس بیمارستان سینا، درباره مهم ترین موضوعات و مباحث پاندمی کرونا به خصوص در ایامی که اغلب مردم واکسن زده اند، توضیحاتی ارائه داد.

مفدا

کاری از مفدا بم؛

دوز سوم واکسن کووید-۱۹ را هم باید زد؟

در پاسخ به این سوال که آیا تزریق دوز یادآور منجر به افزایش سطح ایمنی خواهد شد یا نه، باید گفت بر اساس مطالعاتی که روی دو واکسن ام‌آران‌ای تاکنون صورت گرفته‌ است، مشخصا تزریق دوز سوم سطح ایمنی را در افراد افزایش خواهد داد اما این که آیا به تزریق این دوز واقعا نیاز است یا نه موضوعی است که تاکنون پاسخ قطعی برای آن ارائه نشده‌ است.

دوز سوم واکسن کووید-۱۹

پاسخ به ابهامات کرونایی/ از ماسک نزدن تا مخالفت با واکسن زدن

مدیر اورژانس بیمارستان سینا، درباره مهم ترین موضوعات و مباحث پاندمی کرونا به خصوص در ایامی که اغلب مردم واکسن زده اند، توضیحاتی ارائه داد.

واکسن های تزریق شده در کشور از مرز ۱۰۰ میلیون دز گذشت

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.