شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴

واکسیناسیون کرونا؛ موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

واکسن

موضوع واکسیناسیون کرونا، بعد از گذشت حدود دو سال از وقوع شیوع این ویروس منحوس، به موضوعی در جامعه تبدیل شده که مخالفان و موافقان آن را به موضع‌گیری‌های متعددی واداشته است. برخی‌ از افراد موافق واکسیناسیون هستند و بر این باورند که نابودی ویروس کرونا فقط در گروی انجام واکسیناسیون است و طیف‌های مخالف این عقیده، اعتقاد دارند، واکسن نه تنها عاملی برای ریشه کنی و کشتن ویروس نیست، بلکه خود عاملی برای تضعیف سطح ایمنی بدن و تشدید بیماری می‌شود.

به گزارش مفدا، طبق گفته کارشناسان بهداشت و درمان برای ایجاد ایمنی جمعی باید حدود ۸۰ درصد جمعیت کشور هر دوز واکسن را دریافت کرده باشند تا بتوان با خیال آسوده اقدام به رفع محدودیت‌ها و بازگشت به زندگی عادی کرد.

اما امروز عده‌ای از افراد جامعه تمایلی به تزریق واکسن کرونا ندارند و گروه‌ها و جنبش‌های ضدواکسن مردم را به عدم تزریق واکسن دعوت می‌کنند، اگر نتوانیم پوشش واکسیناسیون در کشور را کامل کنیم، زنجیره بیماری قطع نخواهد شد، بنابراین مردم باید در فرصت باقی‌مانده برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

البته مقرر شده برای واکسن‌نزده‌ها نیز محدودیت‌هایی برقرار شود و این افراد از دریافت یکسری خدمات و شرکت در تجمعات، حضور در محل کار و ... محروم می‌شوند.

در این پرونده خبری بر آن هستیم که با تهیه اخبار و گزارشهای مختلف درخصوص نظرات و پیشنهادات کارشناسان اهل فن و همچنین گروه های مختلف جامعه و مردم، سطح بینش و دانش مردم را نسبت به لزوم واکسیناسیون تقویت کنیم که در این مسیر تلاش شده تا بخشی از تولیدات رسانه ای پایگاه خبری مفدا نیز منعکس شود.

افراد واکسن نزده ۲۰ برابر بیشتر در معرض مرگ‌ هستند

بر اساس نتایج یک مطالعه در تگزاس، در ماه سپتامبر افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده بودند، ۲۰ برابر بیشتر از افرادی که به طور کامل واکسینه شده بودند با خطر عوارض کرونا و مرگ روبرو بودند.

واکسیناسیون- اصفهان

متخصص بیماری‌های عفونی:

انجام واکسیناسیون امری ضروری است / لزوم برنامه‌ریزی برای تزریق دُز سوم

دکتر حبیب آشنا متخصص بیماری‌های عفونی در برنامه کرسی آزاداندیشی و گفتگوی علمی با موضوع سوالات و شبهات واکسیناسیون کرونا که در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد گفت: سلامتی کامل بدن و ایمنی فرد برای مقابله با بیماری به تنهایی کافی نبوده و انجام واکسیناسیون ضروری است و این تصور که ایمنی بدن من کامل است و نیازی به واکسن ندارم فکر کاملا اشتباهی بوده چرا که سلامت کامل فرد زمانی ایجاد خواهد شد که در مقابل آن ویروس و بیماری واکسینه شده باشد.

دکتر آشنا / سبزوار

در گفتگوی اختصاصی مفدا مشهد با مسئول بسیج دانشجویی:

دانشجویان بسیجی با تزریق ۶۰۰ هزار دوز واکسن الگوی موفقی از جریان دانشجویی ارائه دادند

به مناسبت آغاز هفته بسیج، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه جشن ششصد هزار واکسن در مراکز تحت مدیریت بسیج دانشجویی، به نقش بسزای فعالیتهای دانشجویان در عرصه مبارزه با کرونا تاکید کرد.

دلری فر

باید پذیرفت بسیاری از گردشگران دنیا واکسن "سینوفارم" زده‌اند

دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: برخی کشورها به دلایل مختلف که ممکن است دیدگاه های سیاسی و اقتصادی در آن نقش داشته باشد، برخی واکسن‌ها را نمی‌پذیرند ولی در نهایت دیدیم که انگلیس و کانادا در نهایت قبول کردند که سینوفارم را بپذیرند. چرا که جمعیت بزرگی از دنیا و شهروندان کشور چین، این واکسن را تزریق کردند که جمعیت بزرگی از گردشگران دنیا هستند.

توضیحات درباره پیشگیری ۵ درصدی واکسن سینوفارم از ابتلا به کرونا در ایران

فرصت‌های واکسیناسیون در ایمنی جامعه در مناظره با مخالفان

عضو هیئت‌علمی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد در مدیریت واکسیناسیون و میزان ایمنی که ایجاد می‌شود پایش و ارزشیابی صورت گیرد.

جلسه

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد؛

جشن تزریق بیش از ۶۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در ۴ مرکز واکسیناسیون توسط دانشجویان بسیجی

دانشجویان بسیج دانشجویی، اثبات کردند اگر جریان دانشجویی نبود قطعا ماشاهد پیک ششم وسیع تر و بدتر از پیک پنجم بودیم.

جشن 600 k واکسیناسیون کرونا

توضیحاتی درباره اثربخشی واکسن پاستوکووک

در همایش "نتایج مطالعات واکسن‌های ایرانی کووید-۱۹" توضیحاتی درباره اثربخشی واکسن های ایرانی از جمله پاستوکووک ارائه شد.

واکسن

آیا داروهای سرکوب‌کننده ایمنی تاثیر واکسن کرونا را کاهش می‌دهند؟

 مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که واکسن کرونا را هنگام مصرف داروهای سرکوب‌کننده ایمنی دریافت کردند، نسبت به سایر افراد آنتی‌بادی ضعیف‌تری دارند.

واکسن

۱۰۰ روز با وزارت بهداشت؛ تحقق واکسیناسیون حداکثری برای مهار کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت سیزدهم وعده کرده بود که واکسیناسیون علیه کرونا برای ۶۰ میلیون نفر بالای ۱۸ سال در کشور از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه است و اکنون با عبور شمار واکسن‌های تزریقی از ۱۰۰ میلیو دز، این وعده در حال تحقق است.

واکسن های تزریق شده در کشور از مرز ۱۰۰ میلیون دز گذشت

عدم حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: دانشجوی واکسینه نشده حق حضور در دانشگاه را ندارد، دانشگاه‌ها باید از واکسیناسیون دانشجویان اطمینان حاصل کنند.

واکسن

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد

تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن در ۱۰۰ روز

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وقتی ما به مردم اعتماد کنیم آنها به ما کمک کرده و در این شرایط می‌توانیم در هر کاری موفق باشیم.

وزیر بهداشت

فرصت های واکسیناسیون در ایمنی جامعه در مناظره با مخالفان

دکتر عمادی کوچک: نباید فقط نگاه منتقدانه به واکسن کرونا داشته باشیم

رئیس بخش عفونی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، با تاکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در کشور استفاده بهینه کنیم گفت: در شرایط کنونی نباید فقط منافع خودمان را در نظر بگیریم.

جلسه

پاسخ به ابهامات کرونایی/ از ماسک نزدن تا مخالفت با واکسن زدن

مدیر اورژانس بیمارستان سینا، درباره مهم ترین موضوعات و مباحث پاندمی کرونا به خصوص در ایامی که اغلب مردم واکسن زده اند، توضیحاتی ارائه داد.

مفدا

کاری از مفدا بم؛

دوز سوم واکسن کووید-۱۹ را هم باید زد؟

در پاسخ به این سوال که آیا تزریق دوز یادآور منجر به افزایش سطح ایمنی خواهد شد یا نه، باید گفت بر اساس مطالعاتی که روی دو واکسن ام‌آران‌ای تاکنون صورت گرفته‌ است، مشخصا تزریق دوز سوم سطح ایمنی را در افراد افزایش خواهد داد اما این که آیا به تزریق این دوز واقعا نیاز است یا نه موضوعی است که تاکنون پاسخ قطعی برای آن ارائه نشده‌ است.

دوز سوم واکسن کووید-۱۹

پاسخ به ابهامات کرونایی/ از ماسک نزدن تا مخالفت با واکسن زدن

مدیر اورژانس بیمارستان سینا، درباره مهم ترین موضوعات و مباحث پاندمی کرونا به خصوص در ایامی که اغلب مردم واکسن زده اند، توضیحاتی ارائه داد.

واکسن های تزریق شده در کشور از مرز ۱۰۰ میلیون دز گذشت

بر اساس آمار واکسیناسیون؛

۳ میلیون و ۱۶۳ هزار دانشجو علیه کرونا واکسینه شدند

گزارش واکسیناسیون کووید ۱۹ نظام آموزشی کشور نشان می‌دهد بیش از ۳ میلیون و ۱۶۳ هزار نفر از دانشجویان حداقل یک دوز واکسن علیه کرونا را دریافت کردند.

واکسیناسیون دانشجویان

تشکل‌های مردمی و گروه‌های مرجع، مردم را به انجام واکسیناسیون ترغیب کنند/ جلوگیری از سویه جدید کرونا در گرو کنترل مرزهای کردستان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواستار کنترل شدید مرزهای کردستان در زمینه ورود مسافران خارجی شد و گفت: ایجاد پایگاهی برای کنترل مسافران در مرز باشماق ضروری است

تشکل‌های مردمی و گروه‌های مرجع، مردم را به انجام واکسیناسیون ترغیب کنند/ جلوگیری از سویه جدید کرونا در گرو کنترل مرزهای کردستان است

همه چیز درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا

برای افزایش حداکثر ایمنی همزمان با ادامه برنامه واکسیناسیون نوبت اول و دوم؛ تزریق دوز یادآور هم دنبال می شود.

تزریق

موافقت کمیته علمی کرونا با تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بیشتر از 18 سال

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: تمامی اعضای کمیته علمی کشوری کرونا در جلسه امروز خود بر تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بالاتر از 18 سال در کشور تاکید کردند و چگونگی انجام و زمان بندی این کار توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری های واگیر این وزارتخانه، اطلاع رسانی خواهد شد.

موافقت کمیته علمی کرونا با تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای افراد بیشتر از 18 سال

اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا معروف به «امیکرون» در امارات نیز گزارش شد

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی اولین مورد ابتلا به گونه جهش یافته کرونا معروف به «امیکرون» در امارات، گفت: رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی و انجام و تکمیل واکسیناسیون کماکان بهترین سپر مقابله با این گونه نوپدید است.

کرونا سویه جدید

قدردانی رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از فعالان بسیجی برای واکسیناسیون گسترده در امام‌زاده حسن (ع)

دکتر محمدرضا سلمانی، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران در مراسمی از فعالان بسیجی در منطقه ۱۷ برای انجام واکسیناسیون گسترده با اهدای لوح تقدیری قدردانی کرد.

جلسه

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج همچنان پیشتاز در واکسیناسیون دانش آموزان کل کشور

براساس گزارش مرکز مدیریت بیماریهای غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این دانشگاه رتبه اول کشوری را در تزریق واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه هفتم تا دوازدهم کسب کرد.

دکتر یزدان پناه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.