پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۶

دکتر شیراوژن در نشست مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

دانشگاه باید به طرف تعالی ارزش‌های والای انسانی و آرمان‌های الهی حرکت کند

نشسیت دکتر شیر اوژن یا مسئولین در زنجان

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در نشست مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان اولویت اصلی فعالیت‌های فرهنگی را تربیت نیروی انسانی توانمند دانست و بیان کرد: ما معاونت فرهنگ دانشگاه هستیم و کل دانشگاه نیز باید دید فرهنگی داشته باشد و به سمت تعالی ارزش‌های والای انسانی و آرمان‌های الهی حرکت کند و در این راستا می‌توانیم منشاء خدمات بزرگی در تربیت دانش آموختگان در عرصه سلامت و درمان بیماران باشیم.

به گزارش مفدا زنجان، نشست معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با مسئولان معاونت فرهنگی دانشجویی و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پنجشنبه ۲۷ آبان‌ماه در سال اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

در این نشست ابتدا حجت‌الاسلام شیر محمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن عرض خیرمقدم به معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: اخلاق، احترام متقابل، همکاری، تعامل و درک متقابل بر پایه آموزه‌های دینی و توصیه‌های مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان است و این دانشگاه تلاش دارد تا در تمام فعالیت‌های فرهنگی پیشتاز باشد. در عرصه توجه به نماز نیز فعالیت‌های خوبی در این دانشگاه صورت گرفته است به طوری که دانشگاه علوم پزشکی زنجان در زمینه اقامه نماز  کشوری در جشنواره شهید رجایی حایز رتبه برتر شد .

دکتر حسین عمارلو معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز با تشریح مختصری از فعالیت‌های معاونت فرهنگی دانشجوییاین دانشگاه عنوان کرد: رشد توان دانشجویی و افزایش امکانات رفاهی در کنار رشد آموزشی از ضروریات دانشگاه علوم پزشکی زنجان است.

این مقام مسئول افزایش فضاهای فیزیکی معاونت از جمله باشگاه علمی فرهنگی, ساختمان مدیریت تعالی فرهنگی و اداره مشاوره و سلامت روان را یکی از ابتکارات این معاونت برشمرد.

سپس تعدادی از مسئولان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علومپزشکی زنجان  به بیان مسائل و دیدگاه‌های خود پرداختند.

در ادامه این نشست دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها بیان کرد: در هر دانشگاه و مجموعه‌ای به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و دینی و حوزه اجتماعی نیاز داریم ، فعالیت‌های فرهنگی در کنار امور روزانه باعث ایجاد طراوت روحی می‌شود و جان و روح انسان را صیقل می‌دهد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی افزود: ما معاونت فرهنگ دانشگاه هستیم و کل دانشگاه نیز باید دید فرهنگی داشته باشد و به سمت تعالی ارزش‌های والای انسانی و آرمان‌های الهی حرکت کند و در این راستا می‌توانیم منشاء خدمات بزرگی در تربیت دانش‌آموختگان در عرصه‌ سلامت و درمان بیماران باشیم.

او همچنین عنوان کرد:  مهمترین بحث ما وجود اراده و انگیزه است. اراده قوی عامل اصلی موفقیت در دنیای کنونی است. کسی موفق است که اراده قوی و خستگی ناپذیر داشته باشد.

شیراوژن در انتهای این نشست گفت: با مصرف بهینه اعتبارات موجود و ایجاد اعتدال و تعادل در هزینه کرد می‌توانیم کارهای بزرگی انجام داده و مشکلات را حل کنیم. مهمترین مساله ما در حوزه فرهنگی اولویت‌بندی است ، وقتی بودجه فرهنگی با کج سلیقگی به سمت ساختمان‌سازی برود، تربیت درونی و فرهنگی انسان‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اگر  اولویت تربیت نیروی انسانی توانمند باشد بسیاری از مشکلات فرهنگی حل می‌شود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.