پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹

گزارشی از سفر یک روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

از گفتگو با نمایندگان نهادهای دانشجویی تا بازدید از اماکن خوابگاهی ورزشی

نشست صمیمانه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با فعالین نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و بازدید از خوابگاه خواهران شهید آوینی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفر کاری یک روزه خود به زنجان از دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان بازدید کرده و در جلساتی با مسئولین و نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه حضور یافت. بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی و اماکن ورزشی دانشگاه از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

به گزارش مفدا زنجان، دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به همراه دکتر حمیدرضا اشراقی مدیر کل دانشجویی پنج شنبه ۲۷ آبان ماه وارد زنجان شد.

دراین سفر معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با همراهی معاون و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان وهمین طور رئیس نهاد نمایندگی رهبری ابتدا با حضور در مزار شهدای گمنام  علوم پزشکی زنجان و قرائت فاتحه ونثار گل به مقام شهید گمنام این دانشگاه ، با آرمان‌های شهدا  تجدید میثاق کردند.

این مقام عالی معاونت فرهنگی وزارت خانه درادامه از پروژه ی احداث سلف مرکزی بازدید نموده و از نزدیک با مشاور پروژه در جریان ساخت قرارگرفت.

دکتر شیراوژن در ادامه از سالن ورزشی چند منظوره تجلی دانشگاه بازدید نمودند و بر افزایش فضاهای ورزشی جهت افزایش روحیه شادی و نشاط دانشجویان تاکید کرد. 

بازدید ازخوابگاهای دانشجویی بهار، اندیشه و دیدار و گفتگو با دانشجویان حاضر درخوابگاه از دیگر برنامه های سفر ایشان به زنجان بود.

در ادامه دکتر شیر اوژن با حضور در سالن همایش‌های بین المللی روزبه از امکانات و تجهیزات این مرکز دیدن نموده و از استودیو سلامت بازدید کرد.

نشست مسئولین معاونت فرهنگی دانشجویی و نهاد نمایندگی رهبری دیگر برنامه این سفر یکروزه بود که در این نشست دکتر شیراوژن بر وجود اراده و انگیزه  به عنوان عامل اصلی موفقیت در دنیای کنونی تاکید کرد.

در ادامه این نشست دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها بیان کرد: در هر دانشگاه و مجموعه‌ای به فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و دینی و حوزه اجتماعی نیاز داریم ، فعالیت‌های فرهنگی در کنار امور روزانه باعث ایجاد طراوت روحی می‌شود و جان و روح انسان را صیقل می‌دهد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های فرهنگی افزود: ما معاونت فرهنگ دانشگاه هستیم و کل دانشگاه نیز باید دید فرهنگی داشته باشد و به سمت تعالی ارزش‌های والای انسانی و آرمان‌های الهی حرکت کند و در این راستا می‌توانیم منشاء خدمات بزرگی در تربیت دانش‌آموختگان در عرصه‌ سلامت و درمان بیماران باشیم.

شیراوژن در انتهای این نشست گفت: با مصرف بهینه اعتبارات موجود و ایجاد اعتدال و تعادل در هزینه کرد می‌توانیم کارهای بزرگی انجام داده و مشکلات را حل کنیم. مهمترین مساله ما در حوزه فرهنگی اولویت‌بندی است ، وقتی بودجه فرهنگی با کج سلیقگی به سمت ساختمان‌سازی برود، تربیت درونی و فرهنگی انسان‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اگر  اولویت تربیت نیروی انسانی توانمند باشد بسیاری از مشکلات فرهنگی حل می‌شود .

گفتگو با نمایندگان نهادهای دانشجویی نیز از دیگر برنامه های مهم معاون فرهنگی دانشجویی بود که در این جلسه دانشجویان در خصوص مسائل و مشکلات دانشجویان به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

از جمله مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان شامل ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی صنفی و سیاسی،تدوین اساس نامه مناسبی برای خانه نشریات، کمبود سالن‌های ورزشی در خوابگاه‌ها، کمبود تجهیزات در رسانه دانشجویی مفدا، کمبود اتاق‌های مشاوره در خوابگاه‌های دانشجویی،حمایت از نخبگان،حمایت از فعالیتهای محرومیت‌زدایی، استقلال تشکل‌ها و ...بود که دکتر شیر اوژن در پاسخ به مطالبات دانشجویان گفت: بخشی از مشکلات ما بخاطر دنبال نکردن روش مناسب است باید علم مذاکره و متقاعدسازی داشته باشیم، مطالبه حق را باید با دید مثبت و درست گفت، تا به نتیجه برسد.

وی در خصوص مشکلات خوابگاه‌های دانشجویی گفت: پیشنهاد ما برای خوابگاه متاهلی این است که از یک میلیون مسکن ملی سالانه خرید شود و اقساط را دانشگاه به تدریج پرداخت کند.
معاون فرهنگی دانشجویی در انتهای این نشست خاطرنشان کرد:ما طرفدار حساسیت دانشجو به مسائل جامعه هستیم اما باید بر اساس ایین نامه تشکل اسلامی حرکت کنیم. تذکرات دانشجویان مانند اذان موذن است برای ما.

سفر یک روزه دکتر شیراوژن با بازدید از باشگاه علمی فرهنگی اداره مشاوره و خوابگاه آوینی پایان یافت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.