شنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷

مقام اول جشنواره سراسری قرآن و عترت از دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد؛

اختصاص دادن وقت برای قرآن را مایه برکت در زندگی خود می‌دانم

فاطمه عابدینی/قم

فاطمه عابدینی اظهار داشت: به نظر بنده، شرکت در جشنواره قرآن و عترت فرصت بسیار خوبی برای انس بیشتر با قرآن است، به عبارتی وجود چنین مسابقات و محافل قرآنی باعث رشد بیشتر حفاظ و قرّاء و همچنین حفظ انس با قرآن است، اختصاص دادن وقت و زندگی مان هرچند اندک برای قرآن بسیار پربرکت و نورانی بوده و نتایج آن را در زندگی خود می بینیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، "فاطمه عابدینی" از دانشجویان رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم و مقام اول جشنواره سراسری قرآن و عترت و مقام دوم جشنواره ملی را کسب کرده است؛ از این رو به مناسبت هفته قرآن و عترت، خبرنگار مفدا قم به گفت‌وگو با ایشان پرداخته است که در ادامه متن این مصاحبه را می‌خوانیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

فاطمه عابدینی هستم، دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم

در چندمین جشنواره قرآنی شرکت کردید و حائز چه رتبه‌ای شدید؟

 در رشته حفظ کل قرآن، مقام اول جشنواره سراسری قرآن و عترت و مقام دوم جشنواره ملی را کسب کردم.

از چند سالگی شروع به حفظ قرآن کریم کردید؟

 از شش سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و در سن ۹ سالگی حافظ کل قرآن شدم و از آن زمان به بعد الحمدلله مشغول به فعالیت های قرآنی هستیم.

آشنایی شما با فعالیت‌های قرآنی دانشگاه به چه نحوی بوده است؟

هنگام ثبت نام دانشگاه، با مسئولین امور قرآنی آشنا شده و فعالیت های قرآنی دانشگاه برای ما شرح داده شد و پس از آن، هر ساله با تبلیغات مجازی متوجه برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات قرآنی می‌شویم.

اهمیت شرکت در جشنواره قرآن را بفرمایید؟ به دیگران چه توصیه ای برای شرکت در جشنواره دارید؟

به نظر بنده، شرکت در جشنواره قرآن و عترت فرصت بسیار خوبی برای انس بیشتر با قرآن است، به عبارتی وجود چنین مسابقات و محافل قرآنی باعث رشد بیشتر حفاظ و قرّاء و همچنین حفظ انس با قرآن است، اختصاص دادن وقت و زندگی مان هرچند اندک برای قرآن بسیار پربرکت و نورانی بوده و نتایج آن را در زندگی خود می بینیم.

انگیزه شما برای شرکت در جشنواره چه بوده است؟

بالاترین انگیزه بنده برای شرکت در چنین جشنواره های قرآنی، اختصاص دادن وقت خود برای قرآن است که مایه برکت در زندگی خود می‌دانم، و نکته دوم اینکه شرکت در چنین مسابقاتی باعث رشد و ارتقای حافظان و قاریان می‌شود و بنده به این مسئله مهم در طی این چندین سال کاملا واقف شدم و در نهایت ان‌شالله کسب مقام اول جشنواره ملی در رشته حفظ کل قرآن

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.