دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵

مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان موافقت قطعی گرفت

گیلان

در راستای توسعه ی زیر ساخت های فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، "مرکز رشد فناوری سلامت گیلان" ازسوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی موافقت قطعی را دریافت کرد.

مفدا گیلان،به استناد رای صادره در دویست و شصتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، با تاسیس "مرکز رشد فناوری سلامت گیلان " در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان موافقت قطعی به عمل آمد.
پی نوشت: مرکز رشد، مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه‌ای که با ارایه ی خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف فناوری تشکیل شده‌اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن را پشتیبانی می کند. مراکز رشد فناوری با هدف تجمیع توانایی های پژوهشی و اطلاعاتی دانشگاه ها، صنایع و شرکت های دولتی و خصوصی به منظور تجاری کردن نتایج تحقیقاتی، طراحی و تاسیس شده اند. این مراکز با تلفیق توانایی پژوهشگران، کارآفرینان و صاحبان صنایع به توسعه سریع فناوری کمک می کنند.  بستر سازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، کمک به رونق اقتصاد محلی مبتنی بر فناوری، ایجاد فضای لازم برای گسترش و رشد واحدهای کوچک و متوسط دانش مدار و فناور، بسترسازی ایجاد فرصت های شغلی مناسب به منظور جذب کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی در زمینه های منجر به توسعه فناوری و تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار  از جمله اهداف این مرکز می باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.