دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

اولویت اول دانشگاه بر پایه تعامل و اخلاق است

شیرمحمدی

حجت‌الاسلام شیرمحمدی در جشن نوورودی‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: دوران دانشجویی یک برهه‌ای از زندگی فرد محسوب می‌شود که می‌خواهد توانمندیش را بر پایه خرد و دانش قرار دهد و این در حالی است که تفاوت محسوسی بین دانشجو شدن و قبول شدن در دانشگاه وجود دارد.

به گزارش مفدا زنجان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان یکشنبه ۱۶ آبان در مراسم جشن نوورودی‌های دانشگاه علوم پزشکی با بیان این مطلب که اولویت دانشگاه بر پایه تعامل و اخلاق قرار دارد و هدف مشترک همه فعالین در عین تنوع در فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی، باید بر محور تعامل اخلاقی باشد و تمام تلاش فعالین و مسئولان در دانشگاه باید در این راستا قرار گیرد.
حجت‌الاسلام شیرمحمدی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص اینکه دانشجو باید سیاسی باشد ولی اهل سیاسی بازی نباشد، افزود: دانشجو نباید به دنبال تنش و چالش‌های سیاسی باشد، بلکه با داشتن ایده باید به دنبال هدفی پیش رود و هرگز بدون ایده و فکر عمل نکند.


وی ادامه داد: یکی از حُسن‌های این دانشگاه این است که علیرغم امکانات کمی که در اختیار دارد، توانسته است در سطح کشور عملکرد خوب و مناسبی داشته باشد و در بعضی از مواقع در رده‌های اول کشور قرار بگیرد. بالاخص در دوران کرونا دانشگاه توانسته با استفاده از ظرفیت‌های دانشجویی عملکرد خوبی از خود ارائه دهد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان به معنابخشی فعالیت علمی با حضور دانشجویان اشاره کرد و گفت: دانشگاه به عنوان خانه دانشجویان محسوب می‌شود و محیط آموزشی باید تبدیل به محیط امن روانی شود.
حجت الاسلام شیرمحمدی خاطرنشان کرد: دوران دانشجویی دوران بسیار محدود و کوتاهی است ولی همین دوران کوتاه بیشترین تأثیر را در زندگی دانشجویان خواهد داشت و از حساس‌ترین دوران زندگی فرد محسوب می‌شود که در زندگی اجتماعی و خانوادگی آنها تأثیر به سزایی خواهد داشت و این در صورتی اتفاق خواهد افتاد که فرد دوران دانشجویی خود را جدی بگیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.