دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

به همت مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه؛

جشن دانشجویان نوورد دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

جشن دانشجویان نو ورودبخش دوم/زنجان

جشن دانشجویان نوورد دانشگاه علوم پزشکی زنجان به همت مدیریت تعالی فرهنگی با همکاری نهادهای دانشجویی و مفدا زنجان یکشنبه ۱۶ آبان به صورت حضوری و مجازی در سالن همایشهای بین المللی روزبه برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان، جشن دانشجویان نوورد دانشگاه علوم پزشکی زنجان به همت مدیریت تعالی فرهنگی با همکاری نهادهای دانشجویی و مفدا زنجان یکشنبه ۱۶ آبان به صورت حضوری و مجازی  و با حضور رئیس دانشگاه، رئیس دفتر نهاد رهبری، معاونین و روسای دانشکده ها در سالن همایشهای بین المللی روزبه برگزار شد و به صورت زنده از طریق صفحه ایستاگرامی مفدا زنجان پخش شد.

در این همایش که با استقبال پرشور دانشجویان بومی که به صورت حضوری و با رعایت پروتکلهای بهداشتی در سالن حضور داشتند رئیس دانشگاه در سخنانی با بیان این مطلب که اعتبار هر دانشگاهی، در گرو تبادل علمی، تدریس و پژوهش است، تصریح کرد: مهمترین عاملی که دانشگاه را به رشد و بالندگی می‌رساند، آموزش و پژوهش در یک فضای فرهنگی سالم است.

وی در ادامه افزود:گرچه بحث‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه نقش محوری دارد ولی در کنار آن، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را نیز تشویق و مورد حمایت قرار می‌دهیم.

در ادامه این جشن پرشور حجت الاسلام والمسلمین شیر محمدی رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گفت:دوران دانشجویی یک برهه‌ای از زندگی فرد محسوب می‌شود که می‌خواهد توانمندیش را بر پایه خرد و دانش قرار دهد و این در حالی است که تفاوت محسوسی بین دانشجو شدن و قبول شدن در دانشگاه وجود دارد.

حجت‌الاسلام شیرمحمدی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص اینکه دانشجو باید سیاسی باشد ولی اهل سیاسی بازی نباشد، افزود: دانشجو نباید به دنبال تنش و چالش‌های سیاسی باشد، بلکه با داشتن ایده باید به دنبال هدفی پیش رود و هرگز بدون ایده و فکر عمل نکند.

جشن دانشجویان نورود دانشگاه با بخش معرفی تشکلها و نهادهای دانشجویی توسط دانشجویان ادامه یافت و مسئولین نهادهای دانشجویی در سخنانی به معرفی خود و فعالیتهایشان پرداختند و از دانشجویان جهت حضور فعالانه در جمعهای علمی فرهنگی دعوت نمودند.

اجرای آواز و موسیقی کلاسیک توسط دانشجویان کانون موسیقی دانشگاه، و مسابقه حضوری خوانندگی و تکرار جملات سخت از دیگر قسمتهای جذاب برنامه بود.

گفتنی ست پس از اتمام برنامه دانشجویان با حضور در مزار شهید گمنام دانشگاه با عطرافشانی و گلباران به این شهید عزیز ادای احترام نمودند.

همچنین چند عدد درخت به همت انجمن اسلامی دانشگاه توسط نوورودان به صورت نمادین غرس شد سپس تور دانشگاه گردی و بازدید از دانشکده ها و فضاهای فیزیکی دانشگاه توسط بسیج دانشجویی برای دانشجویان جدید ۱۴۰۰ صورت پذیرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.