دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جشن دانشجویان نوورود دانشگاه:

مهمترین عاملی که دانشگاه را به رشد و بالندگی می‌رساند، آموزش و پژوهش در یک فضای فرهنگی سالم است

جشن دانشجویان نو ورودبخش اول/زنجان

دکتر پرویز قزلباش در جشن دانشجویان نوورود با بیان این مطلب که اعتبار هر دانشگاهی، در گرو تبادل علمی، تدریس و پژوهش است، تصریح کرد: مهمترین عاملی که دانشگاه را به رشد و بالندگی می‌رساند، آموزش و پژوهش در یک فضای فرهنگی سالم است.

به گزارش مفدا زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در مراسم جشن دانشجویان نوورود این دانشگاه که صبح یکشنبه ۱۶آبان در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، اظهار کرد: اگرچه بحث‌های علمی و پژوهشی در این دانشگاه نقش محوری دارد ولی در کنار آن، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را نیز تشویق و مورد حمایت قرار می‌دهیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه با حضور دانشجویان معنا پیدا می‌کند، افزود: در ۲۰ ماه گذشته با توجه به شیوع کرونا، دانشجویان به اجبار در فضای آموزشی مجازی قرار گرفتند، که محدودیت‌های خاص خود را داشت ولی امیدواریم در سال تحصیلی جدید با پشتکار و همت بیشتر اساتید، بتوانیم در بحث آموزش به طور جدی حرکت کنیم.
دکتر قزلباش با اشاره به وجود ۱۰قطب دانشگاهی در سطح کشور، گفت: زنجان مسئول قطب ۶ کشوری می‌باشد که شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی زنجان، قزوین، البرز، قم، اراک و دو دانشکده پزشکی خمین و ساوه است.
رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری تصریح کرد: دانشگاه‌های قطب ۶ کشور، علاوه بر تعداد قابل توجه دانشجو و عضو هیات علمی، به دلیل برخورداری از امنیت اقتصادی و اجتماعی، ظرفیت بالایی برای سرمایه‌گذاری دارند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به موفقیت‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف از جمله داروسازی و پزشکی، اظهار کرد: این دانشگاه جایگاه‌های دوم و سوم بورد کشوری در رشته‌های مختلف را از آن خود کرده است.
وی دانشگاه‌های قطب ۶ کشور را جوان و باانگیزه توصیف کرد و افزود: استان زنجان یکی از شاخص‌ترین عملکردها را در موضوع کرونا داشت که طبیعتا محوریت این عملکرد، دانشگاه علوم پزشکی زنجان بوده است.
مدیر ارشد دانشگاه همچنین تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حوزه آموزش پیشرفت‌های بسیارخوبی  داشتیم، اما در گذشته هیچگاه در حوزه بین‌الملل وارد نشده بودیم که امروز این امر اتفاق افتاده و دانشجویان عزیز ما از کشورهای مختلف دانشگاه حضور پیدا کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.