دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰

صبح امروز برگزار شد؛

دبیران شورای صنفی در خوابگاهها مهمان امروز معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه شدند

تجلیل اعضای شورای صنفی از معاون فرهنگی و امور دانشجویی به سبب همکاری با این شورا

شورا
به گزارش مفدا-زاهدان، صبح امروز جلسه دبیران شورای صنفی در خوابگاهها با حضور دکتر علیرضا انصاری مقدم، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه و آقای عبدالوکیل غفران رئیس اداره خوابگاهها در محل دفتر معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آقای عبدالباسط ربانی، دبیر کل شورای صنفی دانشجویان گزارشاتی از اعتراضات دانشجویان در خصوص سیستم های گرمایشی در حوزه خوابگاههای تحت پوشش دانشگاه را عنوان نمود و افزود: با توجه به کاهش دمای هوا در طی هفته گذشته در سطح شهر زاهدان برخی از دانشجویان از سیستم گرمایشی خوابگاه ناراض و گزارشاتی از سرد بودن آب در برخی از خوابگاهها را داده اند.
به همین منظور درخواست شورای صنفی از حوزه معاونت محترم و سرپرستی امور خوابگاهها رفع این مشکل و بررسی روند گازکشی خوابگاهها جهت تسریع در امر اتصال به حوزه گاز شهری زاهدان می باشد.
همچنین نظارت دقیق و سامان دهی سرویس های دانشگاهی نیز از دیگر موضوعات مهمی است که نیازمند توجه ویژه در این حوزه است. متاسفانه برخی شرکت های خصوصی و واحدهای خدماتی به تعهدات خود در این حوزه پای بند نبوده و این امر موجب کاهش کیفیت خدمات ارائه شده در این حوزه شده است.

در ادامه این جلسه نیز دبیران خوابگاههای دخترانه نور، مریم، نرگس و یاس نیز هریک به صورت جداگانه به ارائه نقطه نظرات و مشکلات موجود در حوزه خوابگاهای خود پرداختند و به اتفاق تجدید در نحوه برخورد ناظمه های حوزه خوابگاهها با دانشجویان و رعایت موازین اخلاقی را از اهم مشکلات دانشجویان در خوابگاهها عنوان کردند.
خانم حوا حسین زهی دبیر خوابگاه نور همچنین کمبود تجهیزات ورزشی اعم از تور والیبال در محوطه این خوابگاه را از نقاط ضعف این مجموعه خوابگاهی عنوان کرد و افزود: باتوجه به تعطیلی سالن های ورزشی در حوزه دانشگاه، فراهم آوری زمین مناسب در محوطه خوابگاههای دخترانه جهت افزایش فعالیت ورزشی دانشجویان در اوقات فراغت خود، امری مطلوب و مثمرثمر خواهد بود که امیدوار هستیم با همکاری حوزه معاونت فراهم گردد.
در حوزه خوابگاه نرگس نیز سرکار خانم فائزه کماندار، دبیر شورای صنفی این خوابگاه موضوع پله های اضطراری و تعمیرات لازمه در حوزه سقف و فاضلاب این مجموعه خوابگاهی را از مشکلات عمده دانشجویان ساکن در این مجموعه خوابگاهی عنوان نمود که مقرر شد در اولین فرصت مشکلات این خوابگاه نیز با حضور نیروهای تاسیساتی در محل این خوابگاه مرتفع گردند.

گفتنی است طرح تغییر زمان ورود دانشجویان به خوابگاه ها نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که با همفکری و مشورت اعضای حاضر در جلسه، این طرح نیز مورد موافقت قرار نگرفت و رد شد.

حسن ختام این جلسه نیز تجلیل اعضای شورای صنفی دانشجویان از دکتر علیرضا انصاری مقدم، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه به سبب همکاری و مساعدت بی نهایت ایشان با حوزه شورای صنفی در امور صنفی و رفاهی بود که با اهدای لوح تقدیری از سوی نمایندگان شورای صنفی همراه بود.

تهیه کننده: آرزو جعفری، خبرنگار مفدا زاهدان
تنظیم: هما قهقایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.