سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۷

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در دانشکده پرستاری و مامائی برگزار شد

تبریز سری اول

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) شامل بخش های مختلفی از جمله سخنرانی رئیس دانشکده، مسئول دفتر منتورینگ دانشکده و دبیر انجمن علمی دانشجویی پرستاری، اجرای آواز سنتی توسط احسان بازدار، هنرمندی گروه سرود «نسیم ولایت»، اجرای موسیقی با هنرمندی مسعود اسدی، پخش کلیپ با دوبله طنز، برگزاری مسابقات جذاب و تقدیر از برگزیدگان دانشجویی دانشکده در حوزه علمی و ورزشی بود.

به گزارش مفدا تبریز، جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور دانشجویان ورودی سال جدید و سال گذشته دانشکده پرستاری و مامائی به همت بسیج دانشجویی و با همکاری امور فرهنگی این دانشکده در روز شنبه، یکم آبان ماه جاری، در تالار علامه طباطبایی دانشکده برگزار شد. 

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط رضا رنجبری و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و اجرای آن را هادی گلی زاده از مجریان با سابقه دانشگاه بر عهده داشت. 

رئیس دانشکده پرستاری و مامائی در این مراسم با تبریک اعیاد میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)، اظهار کرد: این دانشکده دارای قدمتی ۱۰۳ ساله است و امیدوارم دانشجویان جدیدالورود، قدر حضور در این دانشکده را بدانند و بتوانند با تلاش و کوشش، توانمندی های خویش را در رشته تخصصی افزایش دهند. 

دکتر وحید زمان زاده با اشاره به اینکه دانشجویان بایستی شناختی صحیح و حرفه ای از رشته خویش به دست آورند، ادامه داد: یادگرفتنی عمیق و با غنای بسیار و پرهیز از سطحی نگری و از سوی دیگر کسب امکان تحلیل لازم است مورد توجه دانشجویان در طول زمان تحصیل در دانشکده باشد. 

ادامه این مراسم با پخش کلیپ معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همراه بود. اجرای آواز سنتی از دیگر بخش های جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) بود و در این بخش، «احسان بازدار»، نوجوان برجسته کشوری در حوزه آواز و راه یافته به مرحله نهایی جشنواره موسیقی جوان، به هنرنمایی پرداخت. 

این مراسم با هنرنمایی گروه سرود «نسیم ولایت» که در فعالیت های هنری خویش سابقه اجراهای متعدد در صدا و سیما و نیز حرم رضوی را دارند، ادامه یافت. 

معرفی دفتر منتورینگ دانشکده پرستاری و مامائی توسط دکتر الهه سیدرسولی، عضو هیات علمی و مسئول دفتر منتورینگ دانشکده دانشکده از دیگر بخش های این مراسم بود و در ادامه حسین توحید، دبیر انجمن علمی دانشجویی پرستاری، به معرفی مجموعه و نهادهای دانشجویی دانشکده پرستاری و مامائی پرداخت. 

این مراسم با اجرای موسیقی با هنرمندی مسعود اسدی، فارغ التحصیل رشته پرستاری و خواننده نام آشنای استانی، ادامه یافت و سپس کلیپی با دوبله طنز ویژه ورودی های جدید که توسط دانشجویان دانشگاه تهیه شده است، برای حاضران پخش گردید.

برگزاری مسابقه جذاب در دو بخش خواهران و برادران و تجلیل از نفرات برتر علمی ورودی های مختلف دانشکده در رشته های پرستاری، مامائی و تکنولوژی اتاق عمل و مقام آوران ورزشی دانشکده از دیگر بخش های جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) بود. 

در حاشیه این مراسم، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری و مامائی در گفت و گو با مفدا تبریز اظهار کرد: شیوع پاندمی کرونا سبب گردید بسیاری از مراسمات دانشجویی به شکل حضوری برگزار نگردد و دانشجویان از بسیاری از فعالیت های جمعی محروم شدند. 

مسعود واعظ قراملکی با ابراز خوشحالی از برگزاری جشن میلاد حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) در این دانشکده، ادامه داد: پس از مدت ها چنین مراسمی در دانشکده با رعایت پروتکل های بهداشتی در شب میلاد این بزرگان برگزار شد که با استقبال دانشجویان همراه بود و امیدوارم با بهبود شرایط کرونایی شاهد برگزاری دوباره مراسمات دانشجویی به مانند روزهای پیش از شیوع کرونا در دانشکده و دانشگاه باشیم.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.