دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳

آخرین اخبار جشنواره

شرکت کنندگان ثبت‌نام خود را هر چه سریعتر نهایی کنند/اعلام تغییرات بیست‌ و ششمین جشنواره قرآنی هدهد

vadi

رئیس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهتمام ویژه شرکت‌کنندگان در بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، گفت: مهلت ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد محدود و کوتاه خواهد بود و مهلت تمدید شده (۱۵ آبان ماه) مجدداً تمدید نخواهد شد؛ لذا شرکت کنندگان به هیچ عنوان ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکرده و هر چه سریعتر اقدام کنند.

رئیس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت:
شرکت کنندگان ثبت‌نام خود را هر چه سریعتر نهایی کنند/اعلام تغییرات بیست‌ و ششمین جشنواره قرآنی هدهد
مسعود وادی پور

رئیس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهتمام ویژه شرکت‌کنندگان در بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، گفت: مهلت ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد محدود و کوتاه خواهد بود و مهلت تمدید شده (۱۵ آبان ماه) مجدداً تمدید نخواهد شد؛ لذا شرکت کنندگان به هیچ عنوان ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکرده و هر چه سریعتر اقدام کنند.

مسعود وادی‌پور در گفت‌وگو با مفدا، در خصوص برگزاری بیست‌وششمین جشنواره قرآنی هدهد بیان داشت: این دوره از جشنواره نیز مانند دوره‌های قبل ویژه "دانشجویان"، "اساتید" و "کارکنان" برگزار خواهد شد. البته در این دوره تغییراتی ایجاد کرده‌ایم که تغییر در زمان‌بندی برگزاری این دوره نسبت به سال قبل یکی از مهمترین تغییرات در جشنواره بیست‌وششم به شمار می‌رود.

وی در ادامه افزود: بر اساس تصمیم مجمع مشورتی مسؤولان شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به جهت هماهنگی میان تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در تقویم اجرایی جشنواره قرآن و عترت، ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت محدود خواهد بود. بر این اساس زمان ثبت‌نام از ابتدا تا پایان مهرماه سال‌جاری دیده شده بود که تا ۱۵ آبان ماه نیز تمدید شده است.

وادی‌پور با تاکید دوباره بر انجام هر چه سریعتر ثبت‌نام در این دوره از جشنواره، ابراز داشت: اولین تقاضای ما از دست اندرکاران برگزاری جشنواره در دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که نسبت به انجام ثبت‌نام به هنگام و اطلاع رسانی مناسب به علاقمندان اقدام کنند تا دانشگاهیان وزارت بهداشت فرصت را از دست ندهند و ثبت نام خود را به وقت‌های پایانی و اصطلاحا وقت اضافه نکشانند و در زمان تعیین شده ثبت نام خود را نهایی کنند.

این مقام مسؤول همچنین با اشاره به طولانی بودن زمان ثبت نام در دوره بیست‌وپنجم جشنواره قرآنی هدهد، ابراز داشت: سال گذشته به دلیل شرایط کرونا، در حالی که زمان ثبت نام را در یک بازه ۲ ماهه پیش‌بینی کرده بودیم به حدود ۸ ماه افزایش یافت و چندین بار این زمان تمدید شد؛ از این رو ممکن است شرکت‌کنندگان تصور مدت زمان طولانی ثبت‌نام را مانند دوره قبل داشته باشند، که از طریق مفدا به عزیزان خود در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عرض می‌کنیم که امسال اینچنین نخواهد بود و در نهایت تا ۱۵ آبان ماه ثبت نام بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد بسته خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغ و ترویج مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان این‌که بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآنی هدهد طی دو مرحله‌ی دانشگاهی و سراسری برگزار خواهد شد و دارای شش بخش شامل: "آوایی"، "ادبی"، "پژوهشی"، "فن آوری"، "معارفی"و "هنری" است، گفت: مرحله دانشگاهی صرفاً در دو بخش آوایی و معارفی خواهد بود که آزمون‌های بخش آوایی در هفته قرآن و دانشگاه (۱۸ تا ۲۴ آبان ماه جاری) و آزمون‌های بخش معارفی نهم آذر ماه جاری برگزار خواهد شد و مرحله سراسری این دو بخش نیز با حضور منتخبان مرحله دانشگاهی در بهمن و اسفند ماه جاری انجام خواهد گرفت. همچنین آثار شرکت کنندگان در سایر بخش‌های جشنواره صرفاً در یک مرحله (سراسری) تا پایان سال‌جاری مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.

 این مقام مسؤول اضافه کرد: در گروه دانشجویان تعدادی از رشته‌ها علاوه بر مراحل دانشگاهی و سراسری دارای مرحله ملی خواهد بود؛ بر این اساس، مسابقات در رشته‌هایی که مرحله ملی دارند نیز در اردیبهشت و خرداد ماه سال ۱۴۰۱ به میزبانی وزارت علوم برگزار خواهد شد. زمان بندی ثبت‌نام‌ها و مراحل اجرایی جشنواره که شامل مرحله دانشگاهی و سراسری وزارت بهداشت و مرحله ملی دانشجویان کشور است، تابع تصمیماتی بوده است که با حضور نمایندگان تمامی دستگاه‌های دانشگاهی در مجمع مشورتی گرفته شده است.

مسؤول برگزاری بیست‌وششمین جشنواره قرآنی هدهد با اشاره به تغییرات این دوره از جشنواره نسبت به دور بیست‌وپنجم، بیان داشت: در این دوره بخش‌های تیمی و ویژه را نخواهیم داشت و تنها در شش بخش کار را ادامه خواهیم داد. ذیل شش بخش "آوایی"، "ادبی"، "پژوهشی"، "فن آوری"، "معارفی"و "هنری" نیز ۵۵ رشته در نظر گرفته شده است که نسبت به دور قبل که ۴۹ رشته جهت رقابت متسابقین وجود داشت در این دوره تعداد رشته‌ها روند افزایشی داشته است.

وی به تغییرات در سامانه جشنواره اشاره کرد و افزود: سامانه جشنواره به طور کلی نسبت به سال گذشته تغییر کرده است و تلاش شده تا مشکلات سال قبل را برطرف کنیم. این سامانه ظرفیت خوبی دارد و با توجه به شرایط کرونایی به نحوی طراحی شده است که آثار از طریق سامانه دریافت و داوری‌ها نیز به همان شکل انجام شود.

این مقام مسؤول به برگزاری مرحله دانشگاهی اشاره کرد و گفت: سال گذشته برخی از دانشگاه‌ها مرحله دانشگاهی را در برخی رشته‌ها به شکل حضوری و برخی دیگر را به شکل غیرحضوری برگزار کردند، در این میان روال ارسال آثار به طرق مختلف صورت گرفته است، اما در سال جاری و این دوره از جشنواره قرآنی هدهد، شرکت‌کنندگان در مرحله دانشگاهی نیز باید از طریق سامانه آثار خود را تا قبل از پایان مهلت ثبت‌نام ارسال کنند؛ بر این اساس شرکت‌کنندگان مرحله دانشگاهی بدانند اثری مورد داوری قرار خواهد گرفت که در سامانه بارگذاری شود. همچنین تأکید می‌گردد آثار در رشته‌های همخوانی و تواشیح، آیین سخنوری و ترجمه‌خوانی باید به صورت MP۴ و آثار سایر رشته‌های بخش آوایی به صورت MP۳ در سامانه جشنواره بارگذاری شود.

وادی‌پور به برخی استثنائات در خصوص برخی رشته‌های قرآنی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به خاص بودن رشته‌های حفظ که نیازمند سنجیده شدن محفوظات حافظ به شکل آنلاین است، تمامی رشته‌های حفظ از "حفظ یک جزء تا حفظ کل" به صورت حضوری و یا مجازی و با توجه به سیاست‌ها و تدابیر هر دانشگاه برگزار می‌شود. بخش معارفی نیز بارگذاری آثار ندارد و نحوه برگزاری آزمون شرکت کنندگان در این بخش مانند سال گذشته خواهد بود.

مسؤول برگزاری بیست‌وششمین جشنواره قرآنی هدهد با بیان این‌که تدابیری سنجیده‌ایم که مشکلی از حیث برگزاری آزمون معارفی وجود نداشته باشد، خاطرنشان کرد: مجموعه سؤالات آزمون معارفی به صورت محرمانه در اختیار مسؤولان دبیرخانه‌ها در دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت و شیوه برگزاری آزمون(مجازی و حضوری) در اختیار دانشگاه‌ها خواهد بود. برای برگزاری آزمون معارفی در مرحله کشوری نیز به شکل مجازی و از طریق سامانه گرفته شده است.

 این مقام مسؤول با بیان این‌که هر فردی می‌تواند همزمان در هشت رشته شرکت کند، افزود: علاقمندان از هر بخش در یک رشته می‌توانند شرکت کنند که در کنار این تعداد رشته، می‌توانند در دو رشته گروهی هم‌خوانی و تواشیح ذیل بخش آوایی و رشته تئاتر ذیل بخش هنری نیز شرکت کنند.

وادی‌پور در پایان ابراز داشت: کارهایی در زمینه ایجاد سهولت در دسترسی ضوابط و منابع در نظر گرفته شده است و تمامی ابزار لازم شامل پوستر، تیزر، آیین‌نامه داوری، فرم‌های داوری، آیین‌نامه اجرایی، منابع بخش معارفی و... در سامانه جشنواره قرار داده شده است. در صفحه اصلی سامانه ثبت‌نام جشنواره، لینکی وجود دارد که مربوط به سایت مفدا قرآن است که اطلاعات و منابع در این صفحه بارگذاری شده است.

فعالان قرآنی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، جهت دریافت لینک ثبت نام در بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) بر روی متن کلیک کنند.

علاقمندان آیین نامه بیست‌وششمین دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت(هدهد) را با کلیک روی متن می‌توانند مشاهده کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.