پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۹

گسترش روابط میان ایران و اقلیم کردستان هم‌سو با ظرفیت دانشگاه‌ها

گسترش روابط میان ایران و اقلیم کردستان هم‌سو با ظرفیت دانشگاه‌ها

مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، گفت: با ظرفیت‌های که در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد مردم اقلیم کردستان می‌توانند با خیالی آسوده این دانشگاه را جهت تحصیلات عالی و مدرک بین‌المللی انتخاب کنند.

 به گزارش مفدا به نقل از جام کردی یدالله زارع زاده، مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار جام کوردی، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی کردستان یکی از دانشگاه‌های سطح اول جهان است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه‌بندی معتبر و مشهور جهانی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۲ با کسب رتبه بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ در بین بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانشگاه جهانی در رأس رتبه‌بندی قرار گرفت.
وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان یک دانشگاه معتبر جهانی با پتانسیل‌ها و توانمندهای فراوان است، افزود: این دانشگاه در سایتیشن(استناد به مقالات) موفق به کسب رتبه اول جهان شده است.
مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، به نحوه پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: فرایند پذیرش دانشجویان بین‌المللی به‌صورت الکترونیک و از طریق وب‌سایت و ایمیل رسمی دانشگاه انجام می‌شود.
زارع‌زاده با اشاره به دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ذکر کرد: در سال تحصیلی(۱۴۰۰- ۱۳۹۹) دانشجویان بین‌الملل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری، کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی، کارشناسی ارشد میکروبیولوژی، کارشناسی علوم آزمایشگاهی و هوشبری و دکترای تخصصی پزشکی سلولی و مولکولی جذب این دانشگاه شده‌اند.
مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، به روابط میان ایران و اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و افزود: مردم ایران و اقلیم کردستان ازلحاظ نزدیکی فرهنگی، جغرافیایی و صحبت کردن با یک‌زبان ظرفیت بسیار خوبی دارند که بتوانند ازنظر اقتصادی، فرهنگی، علمی و دانشگاهی فعالیت‌های مشترکی داشته باشند.
زارع‌زاده گفت: ازجمله مهم‌ترین مشکلاتی که دانشجویان بین‌الملل دارند، مشکل زبان آن‌ها است چراکه زبان مهم‌ترین عنصر برقراری ارتباط است در این راستا دانشجویان عراقی با جذب در دانشگاه کردستان(ایران) با چنین مشکلی مواجه نخواهند شد و باید از این پتانسیل استفاده کرد.
وی همچنین به نزدیکی جغرافیایی ایران و اقلیم کردستان اشاره و بیان کرد: دانشجویان به‌راحتی می‌توانند از شهرهای عراق وارد خاک ایران (کردستان) شوند.
مدرک دانشگاه علوم پزشکی کردستان بین‌المللی است
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بابیان اینکه در کردستان یک دانشگاه علوم پزشکی با پتانسیل بالای جهانی وجود دارد، افزود: هر دانشجویی که در دانشگاه علوم پزشکی کردستان فارغ‌التحصیل شود مدرک وی در کل جهان قابل قبول است.
زارع‌زاده از ارائه ۳۸ رشته دانشگاهی در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: هفت رشته تخصص پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان وجود دارد لذا دانشجویان عراقی می‌توانند دوره تخصص خود را در این دانشگاه آموزش ببیند و مدرک بگیرند.
وی گفت: با ظرفیت‌های که در این دانشگاه وجود دارد مردم اقلیم کردستان می‌توانند با خیالی آسوده دانشگاه علوم پزشکی کردستان را جهت تحصیلات عالی و مدرک بین‌المللی انتخاب کنند.
زارع‌زاده با اشاره به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تعداد ۷۵ دانشجوی عراقی در حال تحصیل هستند، ذکر کرد: اکثر این دانشجویان در رشته پزشکی و دندان‌پزشکی تحصیل می‌کنند.
مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرنشان کرد: تعداد ۲۷۰ استاد دانشگاه در این دانشگاه تدریس می‌کنند که استادیار، دانشیار و استاد تمام هستند.
وی یادآور شد: افزایش تعداد دانشجویان بین‌الملل در رشته‌ها و مقطع‌های مختلف، موقعیت‌یابی و پایش وضعیت شاخص‌های ارتقای دانشگاه در سیستم‌های رتبه‌بندی بین‌المللی، فراهم‌سازی زمینه گسترش تبادلات علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه با کشورهای هدف ازجمله برنامه‌های گسترش همکاری‌های بین‌المللی است

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.